Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Kredyt obrotowy — finansowanie na bieżącą działalność firmy

Kredyt obrotowy to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które potrzebują wsparcia w codziennych wydatkach. Szukasz dodatkowego finansowania do zaspokojenia bieżących potrzeb firmy? Potrzebujesz kupić towary i usługi niezbędne do funkcjonowania przedsiębiorstwa? Postaw na kredyt obrotowy. Zobacz, jak finansować bieżącą działalność firmy.

Czym wyróżnia się kredyt obrotowy? 

Kredyt obrotowy jest dostępny dla przedsiębiorców i ma na celu finansowanie ich codziennych operacji biznesowych. Zobowiązanie najczęściej udzielane jest na krótki czas, zwykle nieprzekraczający 12 miesięcy. Dodatkowe środki możesz przeznaczyć na finansowanie  bieżących potrzeb przedsiębiorstwa, takich jak zakup surowców, zapłata za pracowników, pokrycie kosztów operacyjnych czy sfinansowanie sezonowych wzrostów sprzedaży.

Kredyt obrotowy bardzo często jest rotacyjny, co oznacza, że po spłacie udzielonego kredytu, przedsiębiorca może go ponownie wykorzystać. Jest to przydatne w przypadku, gdy firma potrzebuje stałego dostępu do środków finansowych na bieżące potrzeby operacyjne.

Co więcej, kredyt ten może być dostosowywany do sezonowości biznesu. Można go zwiększać lub zmniejszać w zależności od zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa w różnych okresach roku. Kredyt obrotowy jest zwykle zabezpieczony na podstawie aktywów przedsiębiorstwa, takich jak zapasy, należności czy nieruchomości. To oznacza, że przedsiębiorstwo musi udowodnić swoją zdolność kredytową i posiadać wystarczające zabezpieczenia, aby otrzymać zobowiązanie.

Jak uzyskać kredyt obrotowy dla firm? 

Przed rozpoczęciem procesu uzyskania kredytu obrotowego dokładnie zdefiniuj cel, na który zostanie przeznaczone zobowiązanie. Następnie wybierz bank lub inną instytucję finansową, która oferuje kredyty obrotowe dla firm. Możesz to zrobić poprzez badanie różnych opcji dostępnych na rynku, porównywanie ofert, sprawdzanie warunków i wymagań. Jeśli czujesz, że to zadanie Cię przerasta, możesz skorzystać z pomocy pośrednika kredytowego. Ekspert doskonale zna rynek kredytowy i biegle porusza się w aktualnych ofertach. Dzięki temu może pomóc Twojej firmie wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. 

Gdy wybierzesz ofertę, przychodzi czas na złożenie wniosku. W tym celu przygotuj odpowiednie dokumenty. Mogą się one różnić w zależności od banku lub instytucji finansowej, ale zazwyczaj będą obejmować dokumenty potwierdzające status prawny firmy, historię finansową, plany biznesowe, informacje na temat dochodów i wydatków firmy, a także informacje na temat właścicieli lub udziałowców.

Dalej bank lub instytucja finansowa oceni zdolność kredytową Twojej firmy, analizując jej historię finansową, kondycję finansową, zdolność do spłaty kredytu oraz ewentualne zabezpieczenia, takie jak nieruchomości, aktywa firmy itp. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, firma zostanie poproszona o podpisanie umowy kredytowej, która określi warunki udzielenia kredytu. Są nimi m.in.: kwota kredytu, oprocentowanie, harmonogram spłaty, zabezpieczenia, opłaty.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx