Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 lutego 2024

Rząd szykuje nowy program mieszkaniowy. Archicom już teraz startuje z własną inicjatywą

Program „Bezpieczny kredyt 2%” zakończył funkcjonowanie, a jego następcą będzie „Mieszkanie na start”. Propozycja Ministerstwa Rozwoju i Technologii w założeniu ma być prorodzinną inicjatywą, z której skorzystają zarówno single, jak i gospodarstwa domowe. Archicom, podobnie jak to było w przypadku zeszłorocznego programu, także teraz przygotował ofertę w oparciu o rządową koncepcję.

Z rządowego przedsięwzięcia „Mieszkanie na start” skorzystają single do 35. roku życia oraz gospodarstwa domowe nie objęte w programie limitem wieku. Pomysł nastawiony jest na wspieranie zakupu pierwszego mieszkania, a o środki będą mogły starać się osoby, których miesięczne dochody mieszczą się w określonych przez resort limitach. Spod rygoru zakupu pierwszego lokalu wyłączono 5-osobowe rodziny, których członkowie, jeśli zechcą nabyć na własność większe mieszkanie, będą mogli uzyskać wsparcie w formie dopłaty 0% do kredytu. Poza tym dopłata wyniesie 0,5% dla 4-osobowej rodziny, 1% dla 3-osobowego gospodarstwa domowego oraz 1,5% dla 2-osobowego gospodarstwa, a także singli.

W oparciu o powyższe założenia przygotowaliśmy w Archicom własne atrakcyjne rozwinięcie rządowego programu. „Mieszkanie na start z ekstra bonusem” to przede wszystkim bezpieczeństwo zakupu, ponieważ klient w razie nieprzyznania kredytu otrzymuje 100% zwrotu wpłaconych wcześniej środków, czyli wkładu własnego wynoszącego 10%. Ponadto zapewniamy odroczenie płatności do czasu uzyskania pozytywnej decyzji ws. przyznania kredytu. Proponujemy podpisanie umowy już teraz, aby wybierać z szerokiej oferty sprzedażowej. Od ręki można wskazać idealnie dopasowane mieszkanie, pamiętając jednak, że oferta dostępnych lokali systematycznie się kurczy. Jak najszybsze ustawienie się w kolejce do dopłat ułatwi jej otrzymanie, a jednocześnie pozwoli uprzedzić innych chętnych przy wyborze wymarzonego M – zapewnia Dawid Wrona, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Marketingu w Archicom.

Ogólnopolski deweloper w palecie korzyści w ramach autorskiego programu „Mieszkanie na start z ekstra bonusem” proponuje benefity dla wszystkich grup klientów.

Biorąc pod uwagę, że nie każdy w ramach rządowej inicjatywy uzyska kredyt 0%, w Archicom już teraz przygotowaliśmy rozwiązania wspierające nabywców będących singlami lub członkami rodzin 2,3 lub 4-osobowych. Mam na myśli tytułowy bonus, czyli dopłatę do kredytu 0% lub gwarancję niezmiennej ceny. Warto więc śledzić nasze kanały komunikacji, aby na bieżąco być zaznajomionym z aktualną ofertą – konkluduje Dawid Wrona.

Ogólnopolski deweloper prowadzi obecnie projekty mieszkaniowe w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie oraz Poznaniu.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zakłada, że w tym roku w ramach nowej inicjatywy udzielonych zostanie około 50 tys. kredytów. Rząd na ten cel chce przeznaczyć 500 mln złotych z budżetu państwa.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx