Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Mazowieckie UFO ląduje w Rososzy! Kosmiczne Ranczo zaprasza na niezapomniane przygody

Nie w Roswell, nie w Nowym Jorku ani nawet nie Emilcinie, tylko w Rososzy – małej wsi nieopodal Góry Kalwarii na Mazowszu – wylądowali Kosmici. Tak im się podobało, że postanowili tam wybudować kameralny park rozrywki pełen niezapomnianych przygód i edukacyjnych atrakcji dla całej rodziny. Kosmici – Tina, Ton i KosMiś – są bardzo przyjaźni, a park nazywa się Kosmiczne Ranczo.

To nowość na rynku rodzimych atrakcji rodzinnych. Miejsce przypomina amerykańskie ranczo, zlokalizowane w urokliwej enklawie wśród sadów jabłkowych, pełne zieleni, kwiatów i przestrzeni zachęcającej zarówno do aktywnej zabawy, jak i wypoczynku. Już na początku Gości wita pięknie odnowione auto – Ford F-150 Pickup z 1985 roku – zaparkowane obok pola wysokich traw, w których ktoś lub coś wytyczyło tajemnicze kręgi.

Edukacja i wystawy

W zabudowaniach Rancza można odnaleźć szereg wystaw, zarówno tych związanych z UFO (traktujących temat z przymrużeniem oka), jak i kolekcji dotyczących eksploracji kosmosu, w tym ogromne modele rakiet i jedyną w Polsce replikę lądownika księżycowego z misji Apollo 11 w skali 1:1. Pojazd ma prawie 8 metrów wysokości! Dzieciom i ich tatusiom spodobają się także flipery, gry arcade oraz wystawy kosmicznego LEGO, w tym kolekcja kultowej serii LEGO SPACE z lat 70 i 80tych. Zachwyci również jedyna w Polsce kolekcja filmowych kosmitów. Można tu stanąć oko w oko z Supermanem, Thanosem, Neytiri z Avatara czy z bohaterami Gwiezdnych Wojen.

Atrakcje rodzinne

Na terenie parku znajdują się również atrakcje rozrywkowe:

– Grawitomat: wieża spadania o wysokości 12 metrów, pozwalająca poczuć stan nieważkości.

– Akademia Gwiezdnej Floty: karuzela symulująca loty kosmiczne.

 – Świnki w Kosmosie: kolejka dla najmłodszych, zapewniająca mnóstwo radości.

– KosmoWIR i Elektron: nowe atrakcje na sezon 2024, które dostarczą wrażeń i emocji.

– SpaceCOASTER: mini rollercoaster o napędzie rowerowym, idealny na pierwsze przygody z szybką jazdą.

Dodatkowo, strefa kosmoZABAWY z trzema placami zabaw, dmuchańcami i sensorycznymi planetami, w tym ogromną piaskownicą pełną czerwonego, marsjańskiego piasku. Do tego hangar zabawy, czyli kosmiczny plac zabaw z tunelami, zjeżdżalniami, basenem z piłeczkami i stanowiskiem do budowy konstrukcji z mega klocków.

Wodna planeta

Od połowy lipca uruchomiona zostanie nowa strefa idealna na upalne dni. Basen, dmuchańce oraz olbrzymia góra piachu do zabawy.

Pokazy i animacje

Codziennie park oferuje bogaty program animacyjny. Zespół animatorów wraz z kosmitami Tiną, Tonem i KosMisiem prowadzą zabawy, sesje zdjęciowe, konkursy. Dzieci mogą zdobyć dumny dyplom Świnkonauty. Pomaga im w tym robotyczny piesek o wdzięcznym imieniu Orbitek, który zachwyca wszystkich swoimi umiejętnościami. Przy ładnej pogodzie na koniec dnia odpalana jest zabawa w kosmoPIANIE, którą dzieci wprost uwielbiają.

Gastronomia i pamiątki

Strefa gastronomiczna oferuje różnorodne kosmiczne przysmaki, takie jak UFOBuły, oraz bardziej przyziemne dania. Tu także można spotkać robota – kelnera AstroKitka, który na życzenie przywiezie danie do stolika. W sklepiku dostępne są pamiątki i gadżety z wizerunkami bohaterów parku, idealne na upamiętnienie wizyty.

Informacje praktyczne

Kosmiczne Ranczo znajduje się w Rososzy, zaledwie 40 km od centrum Warszawy, w pobliżu Góry Kalwarii, Warki i Grójca. W wakacje park jest otwarty codziennie od 11:00 do 18:00. Bilety można zakupić online na stronie internetowej oraz w kasach biletowych na miejscu. Dla grup zorganizowanych i szkół oferowane są specjalne zniżki i pakiety edukacyjne.

Kosmiczne Ranczo oferuje idealne miejsce na rodzinny wypoczynek pełen zabawy i edukacji. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: kosmiczneranczo.pl.

Źródło informacji: Kosmiczne ranczo

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx