Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 grudnia 2023

4 dziwne zastosowania kryptowalut, o których nie masz pojęcia!

Dokonywanie bezpiecznych, anonimowych transferów to niewątpliwie najbardziej rozpowszechniony sposób, na jaki wykorzystywane są blockchainowe waluty. Część z ich posiadaczy traktuje je również jako opłacalną inwestycję, dokonując kupna lub sprzedaży tokenów na podstawie uważnej obserwacji ich kursu. Dzisiaj jednak proponujemy Ci coś bardziej ekscytującego – spójrz na portfel z BTC lub Ethereum jako na narzędzie, które poszerzy granice Twojej wyobraźni! Oto 4 metody na sięgnięcie po moc kryptowalut, które mało komu przychodzą do głowy.

1. Czujesz wenę? Publikuj treści i zarabiaj.

Kryptowaluty to od dawna o wiele więcej, niż tylko Bitcoin. Obok propozycji tokenów takich, jak Ripple, Litecoin czy Cardano, pojawiają się też mniejsze, lokalne produkty blockchainowe, z których część ma potencjał, by rozwinąć się w coś, co warto mieć w swoim portfelu. Jeden z takich pomysłów legł u podstaw serwisu Steemit. Działa on w pewnej części na zasadzie portalu społecznościowego, jednak od Facebooka różni go podstawowa kwestia – twórcy Steemit przyznają, że kreowanie internetowego contentu stanowi pracę, która powinna zostać odpowiednio wynagrodzona.

Na Steemit możesz pisać posty, publikować vlogi, rozmawiać z innymi użytkownikami, a także oceniać tworzone przez nich treści. Każde Twoje działanie pozwala Ci na zarobienie określonej liczby tokenów emitowanych przez serwis, a kwota ta zależna jest od kilku czynników. Co ciekawe, użytkownicy mogą sami wpływać zarobki swoich „kolegów po fachu”, oddając głos na opublikowany przez nich kontent. Dzięki Steemit możesz nie tylko skorzystać z darmowej, niecenzurowanej odgórnie przestrzeni w Sieci, by podzielić się swoimi przemyśleniami, ale także skorzystać z możliwości ich monetyzacji.

2. Chcesz obejrzeć Ziemię z góry? Szykuj BTC!

Lista przedmiotów i usług, za jakie obecnie zapłacisz posiadanymi tokenami, nieustannie rośnie. Wśród nich znajdują się rzeczy dość nieskomplikowane, jak obiad w restauracji czy aplikacja na telefon. Powoli pojawiają się także możliwości w rodzaju opłacania studiów w BTC, a także hoteli czy środków transportu za tokeny. Fascynatów kryptowalut przybywa także wśród właścicieli imponujących, nieszablonowych biznesów. A jeśli już o tym mowa – czy wiesz, że Twoje Bitcoiny mogą pewnego dnia zabrać Cię na orbitę?

Zbudowany przez firmę Virgin Galactics statek SpaceShipTwo to projekt, który w założeniu swoich twórców stanowi przyszłość turystyki kosmicznej. Twórca przedsiębiorstwa, bajecznie bogaty Richard Branson, nie od dzisiaj znany jest jako miłośnik kryptowaluty. Po tym, jak zapowiedział on możliwość płatności w BTC za loty, na reakcję ze strony majętnych turystów z fantazją nie trzeba było długo czekać. Pierwszy sprzedany lot kosztował jego nabywcę tokenową równowartość 250 tysięcy dolarów. Jak do tej pory, jego start ciągle jeszcze przed nami – z całą pewnością będzie to wydarzenie, które wzbudzi wiele emocji.

3. Własna wyspa za tokeny – marzenie introwertyka

Czy masz czasem uczucie, że większość interakcji z ludźmi w Twoim życiu Cię męczy? A może mieszkasz w dużym, hałaśliwym mieście, które nie zasypia nawet nocami? Jeśli największą przyjemność sprawiłaby Ci ucieczka na oddaloną od cywilizacji, zieloną wyspę, a przy tym Twój portfel aż pęka od BTC – to Twój szczęśliwy dzień! Korzystając z niecodziennej oferty Bloody Bay Company, możesz stać się posiadaczem niewielkiego terenu na Union Island, wyspie położonej w archipelagu Małych Antyli na Oceanie Atlantyckim.

Samą ofertę trudno byłoby uznać za coś nietypowego, gdyby nie fakt, iż zakupu terenu nie tyle można dokonać w Bitcoinach, co można go dokonać tylko w Bitcoinach. Ten pomysł to swego rodzaju ukłon wspomnianej firmy w stronę osób, którym perspektywiczne myślenie, kreatywność czy jedyny w swoim rodzaju łut szczęścia pozwoliły wzbogacić się na inwestycji w BTC. Warto pamiętać, że u swojego zarania waluta ta kosztowała dosłownie grosze, i daleko jej było do zjawiska społecznego, którym się stała. Może faktycznie ci, którzy uwierzyli w jej przyszłość, zasługują na swój skrawek raju?

4. Superkomputer Golem – moc obliczeniowa dla wszystkich

Na liście nietypowych sposobów, w jakie kryptowaluty zmieniają naszą rzeczywistość, nie może zabraknąć tego wizjonerskiego projektu autorstwa polskiego zespołu. Ta rewolucyjna idea ma szansę zmienić na zawsze przyszłość chmury obliczeniowej, do tej pory skoncentrowanej w rękach, kilku megakorporacji. Czym dokładnie jest Golem? To oparty o blockchain Ethereum projekt, który pozwoli stworzyć gigantyczny komputer o mocy obliczeniowej pochodzącej z nadwyżek, udostępnianej przez użytkowników sieci.

Jeśli Twój nowoczesny, szybki laptop służy Ci głównie do pisania okazjonalnych postów na blogu czy sprawdzania wiadomości, a większość jego mocy obliczeniowej leży odłogiem, to rozwiązanie dla Ciebie! Będziesz mógł wystawić ją na sprzedaż za tokeny, a z każdą taką transakcją Golem będzie rósł w siłę. Jego zdecentralizowany potencjał nigdy nie wpadnie w ręce jednego właściciela, który mógłby nim zarządzać. Tu właśnie kryje się geniusz samego pomysłu – wolna wymiana mocy obliczeniowej pomiędzy Internautami stworzy możliwość prowadzenia niespotykanych dotąd działań w zakresie nauki, medycyny czy systemów szybkiego reagowania.

Artykuł autorstwa twórców strony Odkryj Bitcoin.