Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 kwietnia 2024

Jak obliczyć wysokość odszkodowania w UK?

Starając się o odszkodowanie w UK, najczęściej zadawanym pytaniem jest to o wysokość kwoty, na jaką możemy liczyć. Nie ma jednego prostego i precyzyjnego sposobu na obliczanie odszkodowania, ale na podstawie kilku zmiennych można oszacować średnią otrzymywanych rekompensat. Można w tym celu skorzystać z kalkulatora online lub skontaktować się z firmą profesjonalnie zajmującą się odszkodowaniami na terenach UK.

Powód ubiegania się o odszkodowanie

Najważniejszą sprawą jest to, dlaczego ubiegamy się o odszkodowanie UK. W wyniku czego doszło do naszych strat? Medyczne zaniedbanie, wypadek na drodze, a może opóźnienie samolotu? W wielu przypadkach jest możliwość starania się o rekompensatę. Każdy z powodów może spowodować różnego rodzaju skutki — mniej lub bardziej poważne.

Najwyżej wyceniane są oczywiście te zdrowotne, nie tylko ze względu na konieczność pokrycia kosztów leczenia czy dalszej rehabilitacji, ale również ich szeroki wpływ na codzienne życie. Są to zarazem najtrudniejsze sprawy i trwają proporcjonalnie długo.

Spory o odszkodowania UK związane z niewielkimi stłuczkami samochodowymi, w których ucierpiał tylko pojazd, rozwiązane są niemal błyskawicznie, bo po upływie kilku tygodni pieniądze mogą wpłynąć już na nasze konto.

Z reguły odszkodowanie wynosi wtedy od tysiąca do kilkudziesięciu tysięcy funtów. To duży rozstrzał finansowy, który zależy przede wszystkim od szkód.

Co brać pod uwagę w przypadku uszczerbku na zdrowiu?

Poza rachunkami za leczenie, rehabilitację, terapię i tak dalej należy uwzględnić przy wyliczaniu właściwego odszkodowania UK stopień przeżytego bólu i cierpienia doznanego przez nieszczęśliwe wydarzenie, a także czas, który był potrzebny do całkowitego wyleczenia.

Jeśli uszkodzenie jest trwałe, a nas czeka rehabilitacja do końca życia, a przynajmniej tak rokują lekarze specjaliści, możemy ubiegać się o znacznie więcej, niż jeśli na przykład skręcimy kostkę. Znów kwoty wahają się tutaj między tysiącem, a kilkuset tysiącami funtów!

Jak więc obliczyć wysokość odszkodowania UK?

Można sięgnąć po kalkulator online, jednak często takie narzędzia są wadliwe, niekompletne, nieprecyzyjne — nie biorą pod uwagę indywidualnych, ale wciąż bardzo istotnych, mogących wiele zmienić, okoliczności wypadku. Najlepiej zasięgnąć porady u profesjonalnej osoby zajmującej się odszkodowaniami na co dzień.

Dla Polaków doświadczających wypadków na terenie UK najlepszym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie opinii firmy odszkodowawczej, która komunikuje się ze swoimi klientami w języku polskim. Taką firmą jest między innymi Insito Odszkodowania, która pomaga w takich przypadkach od wielu lat.

Wyliczenie szacowanej wysokości odszkodowania UK zajmie im chwilę, a jeśli zdecydujemy się na ich pomoc, będziemy mieli jeden problem mniej na głowie, ponieważ zajmą się wszystkimi sprawami związanymi z męczącym procesem uzyskiwania odszkodowania. 

Przykładowe kwoty odszkodowań ze względu na uszkodzenie ciała

Wszystkie poniżej wskazane przykłady należy traktować z pewnym dystansem. Każda sytuacja jest inna i nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy właśnie tyle nam się należy. Rozstrzał między kwotami wynika z tego, czy uraz jest mało poważny, czy bardzo poważny.

– uraz barku szacuje się na od 6 tysięcy funtów do aż 40 tysięcy funtów;

– złamanie ręki: 5-15 tysięcy funtów;

– amputacja ręki: 80-100 tysięcy funtów;

– złamany palec: około 4 tysięcy funtów;

– złamanie nogi: 7-12 tysięcy funtów;

– złamanie nosa: 1-5 tysięcy funtów.

Artykuł powstał we współpracy z Insito-odszkodowania.uk