Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 grudnia 2022

Najdroższa kawa świata

Większość z nas pija standardowe rodzaje kawy, jednak trzeba pamiętać, że na rynku znajduje się także wiele innych o wiele droższych rodzajów kawy. Jedną z najdroższych rodzajów kawy jest Kopi Luwak, jednak obecnie nie jest to najdroższa kawa jaka jest dostępna na rynku. Warto zapoznać się z kawami, które są w jeszcze wyższych cenach niż wymieniona kawa. Warto zapoznać się z poniższymi rodzajami kawy.

Najdroższe kawy na świecie

El Injerto – Jest to kawa, która pochodzi z Gwatemali. Tym co wyróżnia ten rodzaj kawy jest fakt, że pochodzi z jednej plantacji, która jest w rękach jednej rodziny. Od 4 pokoleń tajemnica tego gatunku jest utrzymywana w tajemnicy. Koszt kawy to około 400 złotych za kilogram.
Jamaica Blue Mountain – Kawa ta sprzedawana jest w formie niepalonych ziaren. Gatunek ten uprawiany jest w bardzo niewielkich ilościach co ma znaczny wpływ na jej cenę. Uprawiania jest ona tylko w jednym miejscu na Jamajce na obszarze około 7 tyś ha. W Polsce kawa ta kosztuje nawet około 1250 złotych za kilogram. 
– Esmeralda Special – Jest to kawa, która pochodzi z Panamy. Jej cechą charakterystyczną jest aromat kwiatowo-owocowy. Wyróżnia się także tym, że jest zbiera się go tylko jeden raz w roku. Ceny nie są sztywne i zależą od zainteresowania, ale wahają się około 2000 złotych za kilogram.

Najdroższa odmiana

Kawa Black Ivory Coffe powstaje w podobnym procesie co Kopi Luwak, jednak jej forma bazowa pochodzi od słoni i powstaje właśnie dzięki przejściu przez ich układ trawienny. Na rynek w ciągu całego roku trafie jej tylko 30 kilogramów przez co kilogram kosztuje około 1100 dolarów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wrika20
wrika20
2 lat temu

Lubie kawe ale 1100$ to już zleksza przesada 😉

1
0
Dodaj komentarzx