Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Hybryda NEWAGu dopuszczona do eksploatacji

Hybryda NEWAG

W dniu dzisiejszym (tj. 28.10.2020 r.) wyprodukowany przez NEWAG S.A., bimodalny zespół trakcyjny typu 36WEh z wariantem 36WEhd o numerze fabrycznym 001, otrzymał zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji.

IMPULS 2 typu 36WEh jest pierwszym polskim pasażerskim pojazdem szynowym, który oprócz silników elektrycznych posiada też silniki spalinowe, co pozwala na przejazd po odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej. Zastosowanie innowacyjnej technologii i połączenie jej w Impulsie sprawia, że funkcjonalność i zakres zastosowania pojazdu przez przewoźników diametralnie wzrasta.

Warto przypomnieć, iż 16 lipca w Szczecinie nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego a NEWAG S.A. na dostawę pojazdów hybrydowych. Tym samym woj. zachodniopomorskie, jako pierwsze w Polsce, będzie posiadało w swej flocie pojazdy tego typu. Ww. umowa gwarantuje dostawę dwóch pojazdów Impuls 2 typu 36WEh z napędem hybrydowym oraz możliwość zamówienia w ramach prawa opcji, kolejnych dziesięciu sztuk. Pierwsze dwa pojazdy znajdują się już na etapie produkcyjnym a dostawa ich nastąpi jeszcze w tym roku.

Źródło informacji: NEWAG

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx