Podróż autobusem bezpieczniejsza od robienia zakupów? – poruszanie się po mieście w czasie pandemii

Vooom
Vooom

Vooom wprowadza w swojej aplikacji możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej i przekonuje, że opustoszały i demonizowany w czasie pandemii transport publiczny jest mniej ryzykowny niż zakupy w supermarkecie czy spotkanie przy kawie.

W cieniu pandemii warszawski startup nie zwalnia tempa i konsekwentnie działa na rzecz poprawienia jakości życia oraz bezpieczeństwa mieszkańców miast. Po kartach miejskich w stolicy Vooom włącza do swojej platformy możliwość zakupu biletów jednorazowych i krótkookresowych. Za chwilę usługa będzie dostępna również dla klientów korporacyjnych w Trójmieście i Poznaniu. Tym samym zakup biletów komunikacji miejskiej jest kolejną kluczową funkcjonalnością w aplikacji Vooom, obok inteligentnego planera podróży i wynajmu pojazdów na minuty.

„Pandemia jest zjawiskiem, które zostanie z nami jeszcze bardzo długo. Nie jest natomiast możliwy całkowity paraliż pracy w branżach i zawodach krytycznych jak np. sektor produkcyjny, energetyczny czy ochrona zdrowia. Podobnie jest w wielu firmach już i tak głęboko dotkniętych kryzysem po pierwszej fali covidu. Firmy szukają dzisiaj sposobu, jak zadbać o komfort psychiczny i bezpieczeństwo pracowników, którzy muszą codziennie lub w trybie zmianowym dojeżdżać do pracy. Pracownicy z kolei zadają sobie pytanie jak dojadę sprawnie i szybko, unikając ryzyka. Rozwiązaniem jest zaoferowanie im narzędzia do swobodnego i elastycznego zarządzania podróżami, dającego im wybór różnych środków transportu. I tym właśnie jest nasza aplikacja w usłudze dla firm” – wyjaśnia Włodzimierz Łoziński, CEO Vooom.

Nowoczesne technologie w postaci możliwości zakupu i aktywacji biletu za pośrednictwem aplikacji w sposób bezdotykowy znacząco podnoszą bezpieczeństwo podróżnych. Vooom już od kwietnia oferuje możliwość bezpośredniego wynajęcia w swojej aplikacji samochodów, skuterów oraz hulajnóg na minuty teraz dołącza do tego ekosystemu możliwość zakupu biletów jednorazowych i czasowych oraz abonamentowych w postaci Karty Miejskiej Vooom. Podróżowanie komunikacją miejską, ze względu na obostrzenia związane z pandemia oraz powszechne używanie maseczek jest bezpieczniejsze niż kiedykolwiek. W dzisiejszej rzeczywistości trudno o znienawidzony przez pasażerów „zbiorkomu” tłok. Biorąc pod uwagę wprowadzone przez ZTM środki bezpieczeństwa, zdecydowanie łatwiej jest zarazić się wirusem na spotkaniu ze znajomym lub robiąc zakupy w supermarkecie niż w środkach komunikacji zbiorowej. Według badań przeprowadzonych wiosną w Japonii, Francji i Hiszpanii, środki transportu publicznego generowały poniżej 1% zakażeń, podczas gdy przebywanie w siłowniach, barach, na koncertach i w restauracjach – wielokrotnie razy więcej.

Obawy związane z przemieszczaniem się są jednak realne i nie znikną wraz z zahamowaniem wzrostu liczby przypadków zachorowań na Covid-19. Wyjściem z impasu jest planowanie podróży i elastyczne podejście do metod podróżowania. W czasie pandemii można zaplanować bezpieczną podróż i nadal mieć wybór optymalnych tras i środków transportu np. w celu uniknięcia godzin szczytu. Vooom oferuje innowacyjny planer podróży, który nie tylko uwzględnia natężenie ruchu, ale przede wszystkim umożliwia wyznaczenie trasy różnymi środkami komunikacji z uwzględnieniem przesiadek, np. z hulajnogi do autobusu, carsharingu czy skutera.

Szczegóły dotyczące oferty dla firm dostępne na stronie vooom.pl

Źródło informacji: Vooom Sp. z o.o.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx