24 listopada 2020

Leanne Zeng, wiceprezes ds. globalnych TCSA, zaproszono do udziału w zorganizowanym przez RBWC panelu w ramach forum „Dialogue of Continents”

Leanne Zengwas Invited to Participate in “Dialogue of Continents” Panel by RBWC

PR Bewswire/TCSA

PARYŻ, 12 listopada 2020 r. /PRNewswire/ — Leanne Zeng, wiceprezes ds. globalnych spółki Thousand Cities Strategic Algorithms Cloud Technology (TCSA) uczestniczyła w panelu, który odbył się 5 listopada pod hasłem: „Nowy wymiar cyfryzacji finansów międzynarodowych i przyszłość międzynarodowego systemu walutowego”. Panel odbył się w ramach forum Dialogue of Continents (dialog kontynentów) zorganizowanego przez Instytut Ekonomii Międzynarodowej w Hamburgu i Komitet Reinventing Bretton Woods (RBWC).

Wśród uczestników panelu, obradującego pod przewodnictwem Ousmene Mandengi, starszego doradcy w Accenture, znaleźli się: Jean Pierre Landau, były zastępca dyrektora Banque de France; Rod Garratt, szef wydziału ekonomii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara; Harold James, profesor historii i spraw międzynarodowych na Uniwersytecie Princeton; oraz Livio Stracca, zastępca dyrektora ds. międzynarodowych Europejskiego Banku Centralnego. Uczestnicy panelu odbyli zaciętą debatę i wymienili poglądy na temat bieżących problemów ogólnoświatowego systemu walutowego, a także pozytywnego wpływu walut cyfrowych emitowanych przez banki centralne oraz prywatnych walut cyfrowych na międzynarodowe systemy płatnicze i usługi finansowe sprzyjające włączeniu finansowemu.

Zeng poproszono o podzielenie się jej opinią na temat istotności opracowanej przez Bank Ludowy Chin Cyfrowej Waluty na Potrzeby Płatności Elektronicznych (DCEP – Digital Currency Electronic Payment), wpływu cyfrowej waluty renminbi (RMB) na płatności transgraniczne oraz internacjonalizacji renminbi w państwach objętych Inicjatywą Pasa i Drogi (Belt and Road Initiative). Zeng podkreśliła, że choć pojawienie się Libry stało się katalizatorem dla prowadzenia w kręgach walutowych i finansowych badań nad walutą cyfrową, Bank Ludowy Chin rozpoczął te badania już w roku 2014.

Jako pierwsza, chińska waluta cyfrowa DCEP łączy w sobie funkcjonalności waluty cyfrowej i płatności elektronicznej. DCEP umożliwia obsługę płatności offline i wywiera daleko idący wpływ na system finansowy sprzyjający włączeniu finansowemu oraz internacjonalizację RMB. Dzięki gromadzeniu danych o przepływach walutowych w czasie rzeczywistym, DCEP stanowi użyteczny punkt odniesienia dla formułowania i wdrażania dostosowanych do konkretnych potrzeb strategii polityki walutowej oraz przyczynia się do ulepszenia przejrzystości polityki. Dzięki obsługiwaniu waluty cyfrowej banki centralne mogą uzyskać jednolite dane dotyczące transakcji i zachowań, skutecznie wykonywać nadzór finansowy, zwalczać działania bezprawne, a nawet określić szczególne zastosowania waluty cyfrowej w okolicznościach nadzwyczajnych.

Przewodniczący zachęcił panią Zeng do przedstawienia innowacyjnego rozwiązania TCSA w dziedzinie analizy danych walutowych. Za pomocą danych walutowych pozyskiwanych w czasie rzeczywistym TCSA umożliwia synchronizację krajowych danych gospodarczych, skarbowych, walutowych i finansowych, zintegrowanych w krajowym „aparacie przetwarzania danych” gospodarczych (National Economic Data Brain). Rozwiązanie to rozszerza kontrolę organów państwowych nad zasobami społecznymi i ekonomicznymi, co wpływa na poprawę terminowości i zasadności decyzji gospodarczych.

Źródło: TCSA

Źródło informacji: PR Newswire

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x