Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 kwietnia 2024

Leanne Zeng, wiceprezes ds. globalnych TCSA, zaproszono do udziału w zorganizowanym przez RBWC panelu w ramach forum „Dialogue of Continents”

Leanne Zengwas Invited to Participate in “Dialogue of Continents” Panel by RBWC

PR Bewswire/TCSA

PARYŻ, 12 listopada 2020 r. /PRNewswire/ — Leanne Zeng, wiceprezes ds. globalnych spółki Thousand Cities Strategic Algorithms Cloud Technology (TCSA) uczestniczyła w panelu, który odbył się 5 listopada pod hasłem: „Nowy wymiar cyfryzacji finansów międzynarodowych i przyszłość międzynarodowego systemu walutowego”. Panel odbył się w ramach forum Dialogue of Continents (dialog kontynentów) zorganizowanego przez Instytut Ekonomii Międzynarodowej w Hamburgu i Komitet Reinventing Bretton Woods (RBWC).

Wśród uczestników panelu, obradującego pod przewodnictwem Ousmene Mandengi, starszego doradcy w Accenture, znaleźli się: Jean Pierre Landau, były zastępca dyrektora Banque de France; Rod Garratt, szef wydziału ekonomii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara; Harold James, profesor historii i spraw międzynarodowych na Uniwersytecie Princeton; oraz Livio Stracca, zastępca dyrektora ds. międzynarodowych Europejskiego Banku Centralnego. Uczestnicy panelu odbyli zaciętą debatę i wymienili poglądy na temat bieżących problemów ogólnoświatowego systemu walutowego, a także pozytywnego wpływu walut cyfrowych emitowanych przez banki centralne oraz prywatnych walut cyfrowych na międzynarodowe systemy płatnicze i usługi finansowe sprzyjające włączeniu finansowemu.

Zeng poproszono o podzielenie się jej opinią na temat istotności opracowanej przez Bank Ludowy Chin Cyfrowej Waluty na Potrzeby Płatności Elektronicznych (DCEP – Digital Currency Electronic Payment), wpływu cyfrowej waluty renminbi (RMB) na płatności transgraniczne oraz internacjonalizacji renminbi w państwach objętych Inicjatywą Pasa i Drogi (Belt and Road Initiative). Zeng podkreśliła, że choć pojawienie się Libry stało się katalizatorem dla prowadzenia w kręgach walutowych i finansowych badań nad walutą cyfrową, Bank Ludowy Chin rozpoczął te badania już w roku 2014.

Jako pierwsza, chińska waluta cyfrowa DCEP łączy w sobie funkcjonalności waluty cyfrowej i płatności elektronicznej. DCEP umożliwia obsługę płatności offline i wywiera daleko idący wpływ na system finansowy sprzyjający włączeniu finansowemu oraz internacjonalizację RMB. Dzięki gromadzeniu danych o przepływach walutowych w czasie rzeczywistym, DCEP stanowi użyteczny punkt odniesienia dla formułowania i wdrażania dostosowanych do konkretnych potrzeb strategii polityki walutowej oraz przyczynia się do ulepszenia przejrzystości polityki. Dzięki obsługiwaniu waluty cyfrowej banki centralne mogą uzyskać jednolite dane dotyczące transakcji i zachowań, skutecznie wykonywać nadzór finansowy, zwalczać działania bezprawne, a nawet określić szczególne zastosowania waluty cyfrowej w okolicznościach nadzwyczajnych.

Przewodniczący zachęcił panią Zeng do przedstawienia innowacyjnego rozwiązania TCSA w dziedzinie analizy danych walutowych. Za pomocą danych walutowych pozyskiwanych w czasie rzeczywistym TCSA umożliwia synchronizację krajowych danych gospodarczych, skarbowych, walutowych i finansowych, zintegrowanych w krajowym „aparacie przetwarzania danych” gospodarczych (National Economic Data Brain). Rozwiązanie to rozszerza kontrolę organów państwowych nad zasobami społecznymi i ekonomicznymi, co wpływa na poprawę terminowości i zasadności decyzji gospodarczych.

Źródło: TCSA

Źródło informacji: PR Newswire

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx