Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

5 grudnia 2022

W Warszawie otwarto trzecie na świecie CUPRA Studio

„CUPRA Studio to jeden z trzech takich obiektów na świecie – obok Mexico City i Hamburga. To bardziej concept store niż zwykły salon samochodowy” – mówi Jakub Góralczyk, PR Manager CUPRA. Hiszpanie stawiają na wyjątkowy design oraz osiągi projektowanych przez siebie aut.

Mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który spowodował spore tąpnięcie na rynkach motoryzacyjnych, marka CUPRA radzi sobie bardzo dobrze. W 2020 roku sprzedało się 27 400 egzemplarzy tych samochodów, o 11 proc. więcej niż rok wcześniej.

„Warszawa była naturalną lokacją dla CUPRA Studio, ponieważ Polacy pokochali tę markę” – mówi Jakub Góralczyk, PR Manager CUPRA. Podkreśla, że nie jest to zwykły salon dealerski. Twórcy CUPRA Studio chcieli pokazać, czym jest CUPRA, jakie jest jej DNA, co odróżnia ją od innych marek. „Przede wszystkim design, z charakterem, z pazurem. To są samochody bardzo nieoczywiste, które zwracają uwagę na ulicach” – wyjaśnia Góralczyk. Nowy model CUPRA – Formentor w wersji bazowej ma 310 koni mechanicznych. „W tym roku wprowadzimy też na rynek wersję limitowaną, która będzie miała 390 koni” – dodaje Góralczyk.

W CUPRA Studio, znajdującym się na warszawskiej Woli, przy Al. Solidarności 171, można też zobaczyć inne modele tej marki: Leona i Atekę. Do 15 lutego znajduje się tam również wyjątkowy model e-CUPRA ABT XE1. To całkowicie elektryczny pojazd przystosowany do startowania w wyścigach offroadowych. Już w kwietniu pojedzie w rajdzie po pustyni w Arabii Saudyjskiej w ramach nowego formatu offroadowych wyścigów – Extreme E.

„To pojazd, który udowadnia, że takim elektrycznym samochodem można wnieść emocje do motosportu, ale jest w tym jeszcze szerszy aspekt. Wszystkie tereny, na których będą się ścigały samochody z tej serii, zostały dotknięte zmianami klimatycznymi” – zaznacza Jakub Góralczyk.

W ten sposób CUPRA demonstruje progresywne podejście wykraczające poza Motorsport, a skupione wokół fundamentalnych kwestii środowiskowych. Zgodnie z postulatem równości płci w sporcie za kierownicą tego wyjątkowego „elektryka” zasiądzie damsko-męski duet: Mattias Ekström oraz Claudia Hürtgen.

Extreme E to dopiero początek elektrycznej rewolucji CUPRA. W 2021 roku zostanie zaprezentowany el-Born, pierwszy w pełni elektryczny model marki.

Trzecie na świecie CUPRA Studio mieści się w Warszawie, przy Al. Solidarności 171.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx