Europosłowie za włączeniem turystyki do krajowych planów odbudowy gospodarki

Turystyka musi zostać włączona do krajowych planów odbudowy gospodarki, a kryteria UE dotyczące bezpiecznego podróżowania powinny być częścią nowej strategii UE w dziedzinie turystyki – zaznacza europarlament.

Parlament Europejski będzie debatował w środę i głosował w czwartek nad projektem rezolucji w sprawie ustanowienia strategii UE na rzecz zrównoważonej turystyki. Europosłowie wezwą kraje UE do uwzględnienia sektorów turystyki i podróży w planach odbudowy oraz do rozważenia czasowego obniżenia podatku VAT na te usługi.

W komunikacie PE wskazano, że eurodeputowani uważają, iż wspólne świadectwo szczepień powinno ułatwić podróżowanie i stanowić alternatywę dla testów PCR i kwarantanny. Takie rozwiązanie mogłoby zostać wprowadzone, po wiarygodnym potwierdzeniu, że osoby zaszczepione nie przenoszą wirusa.

W projekcie tekstu wzywa się również państwa członkowskie do niezwłocznego pełnego wdrożenia wspólnych kryteriów bezpiecznego podróżowania. Powinny one obejmować unijny protokół w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa dotyczący badań przed wyjazdem oraz stanowić, że wymogi kwarantanny powinny być stosowane tylko w ostateczności – podały służby prasowe PE.

kic/

Źródło informacji: EuroPAP NewsImage

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x