Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 marca 2023

Europosłowie za włączeniem turystyki do krajowych planów odbudowy gospodarki

Turystyka musi zostać włączona do krajowych planów odbudowy gospodarki, a kryteria UE dotyczące bezpiecznego podróżowania powinny być częścią nowej strategii UE w dziedzinie turystyki – zaznacza europarlament.

Parlament Europejski będzie debatował w środę i głosował w czwartek nad projektem rezolucji w sprawie ustanowienia strategii UE na rzecz zrównoważonej turystyki. Europosłowie wezwą kraje UE do uwzględnienia sektorów turystyki i podróży w planach odbudowy oraz do rozważenia czasowego obniżenia podatku VAT na te usługi.

W komunikacie PE wskazano, że eurodeputowani uważają, iż wspólne świadectwo szczepień powinno ułatwić podróżowanie i stanowić alternatywę dla testów PCR i kwarantanny. Takie rozwiązanie mogłoby zostać wprowadzone, po wiarygodnym potwierdzeniu, że osoby zaszczepione nie przenoszą wirusa.

W projekcie tekstu wzywa się również państwa członkowskie do niezwłocznego pełnego wdrożenia wspólnych kryteriów bezpiecznego podróżowania. Powinny one obejmować unijny protokół w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa dotyczący badań przed wyjazdem oraz stanowić, że wymogi kwarantanny powinny być stosowane tylko w ostateczności – podały służby prasowe PE.

kic/

Źródło informacji: EuroPAP NewsImage

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx