Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Kluczowe kierunki rozwoju polskiej gospodarki podczas IV edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

„Jest to jedno z największych w Polsce, a na północy kraju największe wydarzenie gospodarcze, na którym spotykają się eksperci praktycy, przedstawiciele świata mediów, naukowcy i dyskutują o tym, jak będzie wyglądała polska gospodarka w najbliższych miesiącach i latach” – mówi Andrzej Michalak, prezes zarządu Fundacji Wizja Rozwoju, organizatora forum, które w tym roku odbywa się w Gdyni już po raz czwarty w dniach 26-27 sierpnia. Jest ono objęte patronatem premiera Mateusza Morawieckiego.

Prezes Andrzej Michalak podkreślił, że Forum Wizja Rozwoju to miejsce, gdzie spotykają się ci, którzy kreują i realizują największe projekty gospodarcze w Polsce, w tym w kluczowym obecnie sektorze energetyki – również w zakresie morskiej energetyki wiatrowej oraz wodorowej. Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji Forum, będzie organizowany wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Kongres 3W – WODA, WODÓR, WĘGIEL.

„Cały blok tematyczny, który jest realizowany we współpracy z BGK, podkreśla tematykę 3W: woda, wodór, węgiel. Bardzo dużą rolę do odegrania w obszarze tematyki wodorowej na Pomorzu ma m.in. koncern naftowy LOTOS” – wyjaśnia prezes Michalak.

„To jest bardzo ważne wydarzenie, na którym kreowane są duże projekty, ale też chciałbym bardzo mocno podkreślić, że spotykają się tu także przedstawiciele mniejszych ośrodków i podmiotów gospodarczych, w tym i tych najmniejszych – wsi. Wydarzeniem, które towarzyszy naszej imprezie jest m.in. Pomorskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich” – informuje Michalak.

Tematem paneli odbywających się podczas Forum Wizja Rozwoju będą też największe polskie inwestycje, takie jak Centralny Port Komunikacyjny, który – jak mówi Andrzej Michalak – jest już na etapie przygotowywania kolejnych obiektów oraz ustaw umożliwiających jeszcze szybsze zrealizowanie tego dużego przedsięwzięcia.

Uwaga uczestników forum zostanie też zwrócona na kierunki rozwoju polskiej gospodarki morskiej, która według prezesa Michalaka „wymaga dużych i rozsądnych decyzji dotyczących inwestycji’.

Motywem przewodnim sesji inauguracyjnej będzie rozwój polskiej gospodarki po pandemii. Wezmą w niej udział eksperci z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, takich jak Orlen, KGHM, Totalizator Sportowy czy Węglokoks.

Sprawy gospodarcze omawiane są także w kontekście społecznym.

„Specjaliści wskazują plusy i ewentualnie również minusy różnych programów. I jeśli pojawiają się jakieś minusy, to po to jest właśnie to forum, żeby eksperci zastanowili się, w jaki sposób możemy zminimalizować te problemy albo wręcz je wyeliminować. Dlatego to forum jest tak potrzebne i z roku na rok bardziej się rozwija” – podsumowuje prezes Andrzej Michalak.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx