Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 czerwca 2023

Księgowa dla sklepu internetowego – jak wybrać najlepszą?

Sklep internetowy, podobnie jak innego rodzaju działalność gospodarcza, wymaga prowadzenia odpowiedniej księgowości w celu rozliczenia się z urzędem skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Odpowiednia księgowa dla sklepu internetowego musi spełniać więc określone wymagania. Jak wybrać najlepszą osobę do rozliczenia naszej firmy? Podpowiadamy!

Księgowa dla sklepu internetowego to osoba, która będzie odpowiadała za rozliczenia bilansu zysków i strat, wyliczenia podatków dla przedsiębiorcy, a także wysyłania deklaracji podatkowych do wskazanego urzędu skarbowego.

Dokładność i skrupulatność

Najważniejszą cechą, jaką powinna posiadać księgowa dla sklepu internetowego (i nie tylko) jest dokładność i skrupulatność. Rozliczenia muszą być zrobione tak, aby odzwierciedlać aktualną sytuację podatkową firmy. Przedsiębiorca musi wiedzieć ile dokładnie środków będzie musiał przeznaczyć na podatki, pensje pracowników czy ubezpieczenie ZUS.

Dokładne wyliczenia ważne są tu z dwóch względów. Po pierwsze, to oszczędność przedsiębiorcy i możliwość przygotowania się na konkretne wydatki. Po drugie – opłacanie odpowiedniej wysokości podatków jest obowiązkiem przedsiębiorcy.

Znajomość specyfiki branży internetowej

Drugą cechą, jaką powinna mieć księgowa dla sklepu internetowego jest znajomość specyfiki branży. Dlaczego to istotne? Chociaż rozliczenie e-commerce jest istotnie podobne do innego rodzaju działalności, to jednak nie wymaga posiadania siedziby stacjonarnej, a w niektórych przypadkach także kasy fiskalnej.

Księgowa powinna wiedzieć również jak uwzględniać zwroty towaru i jaka forma rozliczania z fiskusem będzie dla przedsiębiorcy najkorzystniejsza. To pozwoli m.in. na optymalizację kosztów prowadzenia działalności.

Doświadczenie i jakość świadczonych usług

Kolejna kwestia związana jest z doświadczeniem i jakością usług, które świadczy księgowa zatrudniona w biurze rachunkowym. Jej przygotowanie merytoryczne, kontakty, umiejętność rozwiązania problemów może pomóc w newralgicznych sytuacjach. Wiedza jest także sposobem na szybkie, poprawne rozliczenie z urzędem skarbowym i wysyłanie do tam odpowiednich deklaracji czy plików.

Wszystko powinno iść w parze z wysokim standardem obsługi klienta, pełnym kontaktem z biurem księgowości, a także wyjaśnianiem różnych sytuacji (np. skąd wzięły się takie, a nie inne stawki podatków). Jeżeli księgowa spełnia wszystkie powyższe wymagania, to z pewnością warto podjąć z nią współpracę.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx