Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

Na jakie zarobki możemy liczyć będąc modelką?

Ogromna liczba kobiet pragnie zostać profesjonalną modelką. Warto jednak wiedzieć, że jest to praca, a w zasadzie styl życia, który wymaga od nas ogromnej liczby poświęceń – narzędziem naszej pracy jest nasze własne ciało. Na jakie wynagrodzenie możemy liczyć pracując w zawodzie modelki? Jak zostać profesjonalistką, spełniając swoje najskrytsze marzenia i plany? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowe na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy! 

Modeling- popularny zawód wielu wyrzeczeń

Świat mody rządzi się swoimi prawami, a zostanie rozpoznawalną, dobrze płatną modelką nie należy do spraw prostych i oczywistych. Droga na szczyt usłana jest różami. Wizja pracy z profesjonalnymi projektantami, sesje zdjęciowe, własny wizerunek na okładkach renomowanych, modowych gazet to marzenie wielu młodych kobiet. Modeling stał się niezwykle popularny nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie. Jednak pomimo tego, że wydawać by się mogło, że praca modelki jest łatwa i przyjemna, należy liczyć się z licznymi podróżami czy dietą, dbającą o wizerunek naszego ciała oraz ścisłymi wytycznymi dotyczącymi naszego wyglądu w związku z podpisanymi kontraktami (np. długość i kolor włosów). 

Jeśli jesteśmy wysokie, nasza fgura nienaganna a cera i włosy perfekcyjne, warto spróbować swoich sił. Od czego zacząć? 

Pierwsze kroki w dążeniu do zostania profesjonalną modelką 

Przede wszystkim, pierwszym krokiem powinno być stworzenie własnego portfolio. Powinno ono zawierać nasze dane osobowe, jak również wzrost, wiek, wymiary naszego ciała, kolor oczów i włosów, rozmiar ubrań oraz butów. Do portfolio oczywiście powinny być dołączone zdjęcia. Muszą być jak najbardziej profesjonalne – to zwiększa nasze szanse na zainteresowanie naszą osobą. Dołączone zdjęcia to portret, całą sylwetka z przodu, z boku oraz z tyłu. Tak przygotowane portfolio jest materiałem, z którym należy zgłaszać się na różnego rodzaju castingi. Swoje portfolio należy przesyłać także do profesjonalnych agencji, do których należy https://www.agencjainfernal.pl/.  Do tego cierpliwość, wytrwałość oraz odrobina szczęścia, by osiągnąć wymarzony sukces.

Zarobki wynikające z profesjonalnej pracy w modelingu

Jeśli już zdobędziemy doświadczenie, rozgłos i chęć współpracy ze strony profesjonalnych projektantów, możemy liczyć na zarabianie w związku z wykonywaniem zawodu modelki. Cały czas należy jednak pamiętać, że zarobki modelki uzależnione są od wypracowanej pozycji i renomy w branży. Najbardziej popularne modelki mogą liczyć na spektakularne zarobki, będąc rozchwytywane przez najbardziej prestiżowe Domy Mody. Zarobki na początku kariery rozliczane są na podstawie ilości wykonanych sesji oraz zrobionych pokazów. 

Cena za profesjonalne zdjęcia w katalogach to około 400-900zł brutto. Jednorazowy udział w pokazie mody to dla modelki zarobek rzędu 500-600zł. Zależność jest bardzo prosta. Im więcej castingów uda nam się wygrać, tym na  większe zarobki możemy liczyć. Najbardziej opłacalne są długoterminowe kontrakty, które dają stabilność zatrudnienia.

Modelka – zawód o długoletniej tradycji, który cieszy się ogromną popularnością i uznaniem

Praca modelki nie należy do najprostszych. Jest stresująca, wymaga ogromnego samozaparcia i wytrwałości. Jednak kiedy uda nam się dotrzeć na sam szczyt, czeka na nas sława, rozpoznawalność oraz coraz bardziej korzystne warunki naszej pracy. Jeśli Twoim marzeniem jest profesjonalna praca w modelingu, weź sprawy w swoje ręce i daj szczęściu szansę już dziś. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx