Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 kwietnia 2024

W Auchan rusza kolejna zbiórka mikrodatków – tym razem na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka

Od 1 grudnia br. klienci sieci Auchan w całej Polsce mogą wesprzeć finansowo dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym. Zbiórka prowadzona jest na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka – pozarządowej organizacji, która od ponad 40 lat działa w obszarze obrony interesów najmłodszych. Wpłat dokonywać można poprzez aplikację Donateo, wdrożoną do sieci terminali hipermarketów Auchan. Akcja potrwa do końca stycznia 2023 r. 

Raport przeprowadzony przez Najwyższą Izbę Kontroli[1] dowodzi, że aż 630 tys. osób poniżej 18. roku życia w Polsce potrzebuje wsparcia psychoterapeuty bądź psychiatry, a specjalistów z tych dziedzin wciąż brakuje. W naszym kraju, według Naczelnej Izby Lekarskiej[2], czynnie pracuje tylko ok. 480 psychiatrów dziecięcych. Sytuację rosnącego załamania zdrowia psychicznego nastolatków pogłębiła izolacja podczas pandemii, wzmagająca poczucie osamotnienia oraz wykluczenia. Dodatkowo, młodzież dotyka problem nieumiejętności poradzenia sobie z własnymi emocjami w kryzysowych momentach. Przedstawione czynniki powodują problemy, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do depresji. Komitet Ochrony Praw Dziecka działa już od ponad 40 lat jako polska organizacja pozarządowa, która aktywnie wspiera młodzież w kryzysie psychicznym. Dzięki akcji, która trwa w hipermarketach Auchan, za pomocą aplikacji Donateo można wesprzeć jego działalność.

– Młode pokolenie Polaków coraz śmielej mówi o swoich problemach natury psychicznej. Jedną z trudności w uzyskaniu odpowiedniej pomocy stanowi czynnik finansowy. Dzięki akcji przeprowadzonej w hipermarketach Auchan, można dorzucić przysłowiową cegiełkę do realizowanej przez nas pomocy psychologicznej oraz psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. To także ogromne wsparcie dla rodziców, których dzieci zmagają się z tego typu problemami. Nie bądźmy obojętni – każdy, nawet najmniejszy gest, jest na wagę złota – mówi Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Manager ds. PR i Promocji, Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Środki zapewniające darmową pomoc psychiatryczną, terapeutyczną, prawną oraz wsparcie w zakresie mediacji rodzinnych z myślą o dzieciach i młodzieży będą zebrane przez bezgotówkowe wpłaty, pozyskiwane dzięki aplikacji Donateo. Filozofią tego pomysłu jest gromadzenie datków dla fundacji drogą mikrodonacji, czyli niewielkich, ale regularnych wpłat. Podczas akcji na rzecz KOPD, klienci hipermarketów Auchan w trakcie finalizowania transakcji bezgotówkowej, na ekranie terminala zobaczą pytanie o chęć przekazania datku. Zaakceptowanie go sprawi, że do rachunku doliczona zostanie kwota do 5 zł, która trafi bezpośrednio na konto organizacji. Klient otrzyma niefiskalne potwierdzenie operacji, która będzie odzwierciedlona także na jego koncie bankowym.

– Młodzież borykającą się z kryzysem psychicznym to temat ważny i potrzebny, o którym należy mówić głośno. Dzięki zbiórce, możemy nieść pomoc tym, którzy nie mają środków, aby uporać się z różnymi trudnościami. Naszą koncepcją jest budowanie w Polakach kultury dobroczynności. Wierzymy, że społeczeństwo ma w sobie gen pomagania i po raz kolejny da temu wyraz, dołączając do świąteczno-noworocznej zbiórki – mówi Krzysztof Adamski, CEO BetterPOS i pomysłodawca Donateo.

To już kolejna akcja charytatywna przeprowadzana w dyskontach Auchan. Wcześniej, beneficjentem zbiórek była Polska Federacja Banków Żywności oraz Fundacja Happy Kids.

– Pomimo kryzysu, który w ostatnich miesiącach dotyka nas wszystkich, okres bożonarodzeniowy to moment wzmożonych zakupów. Warto przy tej okazji zatrzymać się i pomyśleć o potrzebujących. Zbiórka na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka to najlepszy prezent, jaki możemy zrobić dla najmłodszych – podkreśla Inga Szaniawska, Koordynatorka CSR, Auchan Retail Polska.

[1] źródło: NIK o dostępności lecznictwa psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży – Najwyższa Izba Kontroli
[2] źródło: Zestawienie nr 04 (nil.org.pl) 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx