Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Niespodziewany atak hakerów.

    Witajcie! tematem dzisiejszego artykułu będą ataki cybernetyczne do jakich dochodzi coraz częściej i nie tylko, ogólnie rzecz biorąc mam zamiar opisać ubiegłe wydarzenia ze świata, bo prz...

k6c1sVp.png

 

 

Witajcie! tematem dzisiejszego artykułu będą ataki cybernetyczne do jakich dochodzi coraz częściej i nie tylko, ogólnie rzecz biorąc mam zamiar opisać ubiegłe wydarzenia ze świata, bo przeczuwam, że szykuje się coś na dużą skalę (jak zwykle zresztą w listopadzie) związane jest to między innymi z działalnością polityczną i mediami, które rozpowszechniają swoje informacje dotyczące ogółu zamierzeń, celów dyplomatycznych, itp. Dlaczego listopad? być może niektórzy z was znają słynne hasło hakerskie:

 

„Remember remember the 5th of november”

Cytat jest początkiem, a reszta brzmi:

 

„…Gunpowder treason and plot.

We see no reason
Why gunpowder treason
Should ever be forgot!”

 

 

W wolnym tłumaczeniu na język polski wygląda to tak:

„Pamiętaj, pamiętaj, bo to data
święta,
Gdy spisek wykryto prochowy,
5 listopada wydała się zdrada,
W pamięci tę datę zachowaj!”

 

Nie będę teraz tłumaczył o co w tym chodzi, ale w skrócie związane jest to z datą 5 listopada 1605 roku. A co dzieje się w dzisiejszych czasach? no cóż, za pewne niektórzy z was znają parę historii o hakerach. Nie dawno na przykład obrabowano bank w Tajwanie, więcej informacji odnośnie tego znajdziecie tutaj. Dziś przeprowadzono zaawansowany atak hakerski w Rosji, na Ukrainie oraz we wschodniej części Europy. Sparaliżowano stacje kolejowe, lotniska oraz media. Bezpieczeństwo cybernetyczne Kaspersky opisało przyczynę jako złośliwe oprogramowanie „Ransomware” (czyli szantażujące/wymuszające okup) nazwano Bad Rabit.

 

 

QTpHeP3.jpg

 

 

Co jeszcze może się wydarzyć na świecie? tego nie wie nikt oprócz zrzeszonych ze sobą ludzi działających w tak zwanym „podziemiu” – nie, nie chodzi o to, że są to grupy ukrywające się w bunkrach czy innych kanałach lub kopalniach…  W internecie istnieją różne miejsca gdzie można wymieniać się informacjami, a era komunikatorów jeszcze bardziej to ułatwia. Zdarzają się też wpadki ludzi pracujących w dużych korporacjach, które

 

 

2Xk2H1M.jpg

 

 

Takie oraz inne wydarzenia przypominają mi film v jak vandetta czy też społeczności takie jak enigmatyczne „białe, szare i czarne kapelusze” lub słynnych annonymous, czy waszym zdaniem są zagrożeniem? czy też pomagają w walce z rządem? cóż moim zdaniem są ci fajni goście i ci źli… Drudzy mogą w każdej chwili wywołać panikę, są nieobliczalni, podobnie zresztą jak niektórzy przestępcy.

 

 

Mo2oBJ1.jpg

 

 

Pytanie tylko: „kto kryje się pod maską?” – w zwierciadle postaci hakera.

 

Źródło: Nieznane.

 

Artykuł został w pełni napisany przeze mnie korzystając z wielu nietypowych źródeł informacji. Pozdro ludki! ;-D

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx