Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 września 2022

Największe polskie katastrofy: zawalenie się hali MTK

Materiały prasowe Discovery Channel

Zawalenie się dachu hali Międzynarodowych Targów Katowickich to największy wypadek budowlany w historii współczesnej Polski. Jak doszło do tego tragicznego zdarzenia? W najnowszym odcinku „Największych polskich katastrof” widzowie poznają unikatowe relacje świadków, ocalałych, a także ekspertów, z którymi prześledzą bieg wydarzeń. Premiera już w najbliższy poniedziałek 16 listopada o godz. 21:00 na Discovery Channel!  

28 stycznia 2006 r. w hali Międzynarodowych Targów Katowickich odbyła się wystawa gołębi pocztowych, która przyciągnęła na miejsce setki gości. Było to zwykłe popołudnie – orkiestra grała, hodowcy i odwiedzający pili pyszną kawę, podziwiając wystawione okazy. Nic nie zapowiadało nadchodzącej katastrofy. Nagle pod naporem śniegu zawalił się dach budynku, przygniatając ludzi tonami żelastwa.

W wypadku zginęło sześćdziesiąt pięć osób, ponad sto siedemdziesiąt zostało rannych. W programie świadkowie wydarzeń opowiedzą o poszukiwaniach bliskich i dramatycznej akcji ratowniczej w niezwykle trudnych warunkach. Eksperci przeanalizują projekt hali i błędy konstrukcyjne. Ocalali z katastrofy wrócą myślami do dnia, który na zawsze odmienił ich życie.

W odcinku wykorzystano materiały archiwalne TVN, TVP oraz zdjęcia ze zbiorów prywatnych.

Premiera piątego odcinka serii „Największe polskie katastrofy” już w poniedziałek 16 listopada o godz. 21:00 na antenie Discovery Channel! 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx