Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Pasza dla zwierząt – jaką najlepiej wybrać?

Hodowcy często spotykają się z problemami przy wykarmieniu swoich zwierząt. Mnogość ofert pojawiających się na rynku sprawia, że trudno zweryfikować, która pasza dla zwierząt jest najlepsza. W dalszej części artykułu sprawdzimy, jaką paszę najlepiej wybrać dla danego zwierzęcia.

  • Wysokiej jakości karma dla trzody chlewnej i kur niosek
  • Pasza dla koni oraz pasza dla owiec
  • Pasza dla zwierząt domowych

Wysokiej jakości karma dla trzody chlewnej i kur niosek

Wśród zwierząt hodowlanych, najczęściej pojawiają się wątpliwości dotyczące karmy dla trzody chlewnej oraz drobiu. W przypadku świń podstawę paszy stanowią zboża. Jęczmień stanowi najlepszy jakościowo wybór spośród wszystkich zbóż, chociaż to kukurydza jest najpopularniejsza. Niestety, stosowanie jej obniża znacznie jakość tuszy tuczników. Pasza gospodarska również może być stosowana, lecz należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji.

W przypadku kurcząt, kur niosek i innego drobiu, pasza dla tych zwierząt powinna składać się przede wszystkim ze śruty pszennej oraz kukurydzianej.  Warto także użyć poekstrakcyjnych pasz, których głównym składnikiem jest soja. Do pokarmu dla kur czy przepiórek warto też włączyć zioła oraz warzywa i owoce. Wysoka jakość karmy odbije się na jakości składanych jaj.

Pasza dla koni oraz pasza dla owiec

Pasze dla zwierząt hodowlanych, takich jak konie czy owce, to również istotny temat. Pasza dla owiec to w dużej mierze pasza objętościowa, w skład której wchodzi najczęściej świeża zielonka, siano oraz susze, wzbogacone często o rośliny okopowe. Warto jednak podawać także treściwą paszę dla owiec, która zawierać powinna ziarna owsa, pszenicy i jęczmienia.

W przypadku paszy dla koni podstawą jest trawa lub siano. Tego rodzaju pasza dla koni powinna być wzbogacona o paszę treściwą, składającą się z jęczmienia i kukurydzy. Możliwe jest też użycie owsa, lecz zboże to ma swoich przeciwników. Pasza dla zwierząt – Chrupka może być alternatywnym rozwiązaniem i dobrym wzbogaceniem diety tych zwierząt.

Pasza dla zwierząt domowych

Pokarmy i produkty dla zwierząt domowych również powinny być odpowiednio zbilansowane. Karma dla psów i kotów powinna w większości składać się z mięsa, natomiast warzywa, owoce i zioła powinny stanowić wyłącznie dodatek dietetyczny. W przypadku królików i innych gryzoni podstawową paszą jest siano, które jest najważniejszym produktem w ich diecie.

Odpowiednie żywienie to podstawowy czynnik gwarantujący dobre zdrowie. Pamiętajmy o tym i dbajmy o to, by nasze zwierzęta dostawały najlepszej jakości produkty. Odpowiednia pasza dla zwierząt to podstawa dobrej diety i zachęcamy gorąco do jej stosowania.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx