Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Bezpieczeństwo przysmaków treningowych dla psa – na co zwrócić uwagę?

Przysmaki treningowe dla psa to popularne i skuteczne narzędzie stosowane przez właścicieli psów do nagradzania oraz motywowania swoich pupili. Jest to świetny sposób, aby nauczyć naszego psa nowych umiejętności. Jednak nie wszystkie przysmaki są bezpieczne dla psów, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, aby minimalizować ryzyko zadławienia lub innych niebezpieczeństw.

Składniki przysmaków treningowych dla psa

Przysmaki treningowe dla psa powinny zostać starannie dobrane przez właściciela. Powinny być one dobrane odpowiednio pod względem składników. Oznacza to, że nie powinny zawierać m.in. sztucznych barwników, konserwantów lub cukrów. Te substancje mogą źle wpływać na zdrowie naszego pupila, dlatego warto się ich wystrzegać. Jeżeli chodzi o składniki, które są mile widziane w przysmakach treningowych, to są to na przykład te, które zawierają substancje pochodzenia naturalnego. Są one odpowiednie dla psów i nie będą powodować nietolerancji pokarmowych.

Kolejnym aspektem jest indywidualność każdego z psów. Niektóre z nich mogą posiadać specjalne wymogi jedzeniowe. Powinno się pamiętać o tym przy wyborze odpowiednich przysmaków.

Rozmiar i konsystencja przysmaków treningowych dla psa mają również niemałe znaczenie. Powinny być one łatwe i szybkie w podaniu. Dlatego najlepszym wyborem będzie sucha karma. Nie musimy w ten sposób brudzić rąk przy pracy z naszym pupilem. Rozmiar natomiast powinien być dostosowany do wielkości psa. Dla większego powinniśmy szukać nieco obszerniejszych smakołyków, aby uniknąć ryzyka zadławienia. Analogicznie będzie w przypadku małych psów, dla których to będziemy szukać mniejszych przekąsek, aby ułatwić mu przeżucie.

Sposób podawania przysmaków – bezpieczne metody

Sposób podawania przysmaków treningowych również ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa psa. Należy unikać podawania przysmaków w sposób, który może zwiększać ryzyko zadławienia. Przykładem takiego zachowania jest rzucanie przysmaków i liczenie na to, że pies złapie je w powietrzu. Tak samo, jak w przypadku ludzi, tak i u psów takie zachowanie jest niebezpieczne. Zamiast tego powinniśmy podawać przysmaki na płaskiej dłoni lub innych podstawkach, aby zminimalizować ryzyko zadławienia pupila.

Jeżeli widzisz progres swojego psa, który robi coraz to bardziej zaawansowane sztuczki, to możesz zastosować pewien trick. Jest to zwiększanie ilości przysmaków za każdy zrobiony postęp. W ten sposób mózg zwierzęcia przyzwyczaja się do tego, że za każdy coraz to lepiej wykonany trick dostanie większą porcję smakołyków. Da mu to sygnał, że doceniasz jego starania.

Co warto zapamiętać – podsumowanie informacji

Przysmaki treningowe dla psa to popularny sposób na szkolenie swojego pupila. Jest nie tylko efektywnym, ale także prostym sposobem nagradzania swojego psa i równocześnie dania mu informacji, że wykonał dobrą robotę, którą doceniamy. Przy wyborze odpowiednich smakołyków warto zwrócić uwagę na parę istotnych czynników, aby zminimalizować ryzyko różnych niebezpieczeństw.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx