Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Logistyka, spedycja, transport – branża z dużym zapotrzebowaniem na specjalistów

Znalezienie wymarzonego zawodu to nie lada wyzwanie. Obecnie rynek pracy wykazuje duże zapotrzebowanie na ekspertów z branży: logistycznej, spedycyjnej, transportowej i przemysłowej. Cenisz sobie stabilne warunki zatrudnienia i możliwość rozwoju? Wybierz logistykę, a dodatkowo osiągniesz wysokie dochody.

Przebranżowienie niesie ze sobą wiele korzyści, o ile rozsądnie wybierzesz nową branżę, w której chcesz się rozwijać. W dzisiejszych czasach rozsądnym wyborem jest praca w logistyce. Dlaczego? Otóż rozwój w zawodzie spedytora lub daje ogromne możliwości działania oraz awansu. Jeśli planujesz zmiany w swoim życiu i chcesz zacząć robić coś zupełnie nowego – przemyśl zawód spedytora i podobne powiązane z logistyką transportu.

Czy praca w logistyce jest trudna? Obowiązki i wymagania

Branża logistyczno-transportowa jest dość wymagająca, niezależnie od obranej drogi rozwoju. Jeśli zdecydujesz się na pracę jako spedytor, musisz wykazywać kilka pożądanych cech:

 • dobra organizacja pracy własnej,
 • zdolności analityczne,
 • wysoki próg odporności na stres,
 • własna inicjatywa do działania,
 • łatwość w nawiązywaniu kontaktów, czyli zdolności interpersonalne,
 • podzielność uwagi,
 • umiejętności negocjacyjne.

Jako spedytor będziesz odpowiedzialny za: opracowanie instrukcji wysyłkowych dla kierowców, przekazywanie informacji pomiędzy kontrahentami, a także za prawidłową i terminową realizację tranzytu. Co więcej, jako spedytor poprowadzisz rozliczenia towarów wysyłanych do klientów, będziesz zarządzać korespondencją, a także przygotujesz umowy i odprawy celne dla międzynarodowych transportów.

Dlaczego warto zostać spedytorem?

Pensje spedytora w Polsce mieszczą się w przedziale od ok. 5 do 7,5 tys. złotych miesięcznie brutto. Całkiem przyzwoite dochody, nawet jak na początkujących specjalistów w branży logistycznej to dobry powód, dla którego warto spróbować swoich sił jako spedytor. Pamiętaj, że to niejedyna kwestia, która zachęca do pracy w tym zawodzie. Inne wyróżniki zawodu spedytora to:

 • nieograniczone możliwości rozwoju,
 • codzienne nowe wyzwania do realizacji,
 • możliwość poszerzania swoich kontaktów zawodowych,
 • opcjonalnie praca zdalna w pełnym wymiarze.

Dodatkowo na rynku pracy jest mnóstwo ofert pracy jako spedytor – zarówno bez doświadczenia, jak i z wieloletnim bagażem umiejętności w tym zawodzie. A może szukasz zatrudnienia w konkretnej miejscowości? Sprawdź, jaka praca w Rybniku jest najpopularniejsza i gdzie znajdziesz zatrudnienie w tej lokalizacji.

Praca w logistyce i spedycji – jakie stanowiska są warte uwagi?

Spedycja i logistyka to branże, które zasługują na szczególną uwagę wśród osób poszukujących nowych możliwości rozwoju zawodowego. Poszukując nowego miejsca pracy, możesz zostać: specjalistą ds. importu, dyspozytorem lub osobą odpowiedzialną za zarządzanie łańcuchami dostaw. Możliwości jest naprawdę wiele, natomiast szanse na zatrudnienie są uzależnione od Twoich kwalifikacji, umiejętności oraz zaangażowania.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx