Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Odporne listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego

Każdy z opiekunów zdaje sobie sprawę, że stworzenie pomieszczenia dla swojej pociechy to trudny sprawdzian. To wielofunkcyjne wnętrze, które w dużej mierze pełni role toru przeszkód, miejsca dla lalek oraz odpoczynku. Właśnie dlatego stawiając na różnorodne detale aranżacyjne, w tym także listwy przypodłogowe musimy zwrócić uwagę na ich wyborną jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, z jakiego powodu nie warto rezygnować z listew przypodłogowych aranżując pokój dziecięcy. Głównym zadaniem listew jest prawidłowa ochrona podłóg, przed wilgocią, czy osadem kurzu lub piachu. Listwy przypodłogowe dobrze maskują szczelinę dylatacyjną, która występuje w trakcie montażu podłogi. W takim przypadku właściwa jest ochrona paneli nawet tych wykonanych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi często są dobrze impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak jeśli kurz oraz wilgoć przepuszczą się przez szczelinę dylatacyjną, może powodować to trzeszczenie ,a także nieatrakcyjne podwyższenie podłogi. Wówczas jedynym rozwiązaniem będzie jej kosztowna wymiana na nową.

Listwy mają także duże znaczenie w ochronie ściany. Zważając na małych artystów, nie okiełznają malunków powstałych za pomocą kredek lub mazaków, jednak będą sprawowały skuteczną ochronę przed niechcianymi lub przypadkowymi uderzeniami. Listwy podłogowe gwarantują doskonałe wykończenie podłogi oraz skutecznie chronią ścianę przed defektami.

Kolejnym, istotnym punktem jest bezpieczeństwo — odpowiednio wyprofilowana listwa przypodłogowa pozwala na skuteczne schowanie, przewodów oraz wszelkich domowych instalacji elektrycznych. Kable schowane za materiałem nie będą budzić ciekawości dzieci, zapewniając bezpieczeństwo nawet najmłodszym użytkownikom.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne na rynku listwy wytworzone są z różnorodnych materiałów, o finezyjnych formach i niesamowitych strukturach. Które zatem są najlepsze dla tak ważnego pokoju?

Zdecydowanie gładkie, o prostym przekroju. Najważniejszym determinantem jest tutaj sprawność w czyszczeniu listew. W pokoju dziecięcym należy wziąć pod uwagę, że możemy spodziewać się wszystkiego. Dlatego też dla rodziców, doceniających czystość, sztukateria o prostym przekroju, bez niepotrzebnych w tym przypadku żłobień i ornamentacyjnych wzorów to idealny wybór. Istotnym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom wykazuje się wspaniałą odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne materiału zapewniają doskonały wygląd listew przypodłogowych nawet w przypadku długotrwałej styczności, co w konsekwencji zalania nie spowoduje puchnięcia oraz zdeformowania.

Wybierając listwy przypodłogowe, musimy postawić przede wszystkim na produkty trwałe. Sztukateria do pokoju dziecięcego musi być odporna na niechciane uderzenia podczas figli czy sprzątania, a zarazem być odporna na dziecięcą ciekawość. Mały odkrywca może w chwili wyjątkowej nudy zechcieć sprawdzić wytrzymałość sztukaterii w swoim pokoju — kiepska, wgniecie się i zdeformuje pod naciskiem dziecięcych dłoni. Z uwagi na aspekt wizualny, ale również bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami ukryta jest jakakolwiek elektryka, należy wybrać produkty o bardzo dobrej jakości, odporne na uderzenia. Takie właśnie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrzymały materiał PolyForce w połączeniu z innowacyjną technologią ScratchShield®, która intensywnie utwardza powierzchnię, co daje efekt wyjątkowo odpornej sztukaterii podłogowej. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Zakupując sztukaterię do pokoju swojego dziecka, liczymy na to, aby była funkcjonalna, ale zarazem ładna i pasowała do wnętrza — również w przyszłości. Czym się wówczas kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Należy wybrać listwę zgodnie z wysokością oraz wielością pokoju. Duże pomieszczenie zachowa równowagę jeśli wybierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Podczas urządzania średniego pomieszczenia proponujemy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla niewielkiego pokoiku idealnie nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Kierując się tą zasadą zachowamy ład we wnętrzu i wizualnie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Umieszczając listwy przypodłogowe w naszych pokojach, liczymy na to, że będą nam doskonale służyć przez wiele lat. Jednak dzieci rosną i na pewnym etapie nieunikniony będzie remont pokoju już nie dziecięcego, ale nastoletniego. Listwy od Mardom Decor można dowolnie malować, dostosowując kolor do zmieniających się upodobań. Nie musisz się martwić, gdyż możesz użyć tej samej farby, którą zostały pomalowane ściany pokoju. Powinno się jednak pamiętać o wyborze farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ułatwia malowanie i pogłębia przyczepność pigmentu do listwy. Dzięki temu, wraz z dorastaniem dzieci, można przemalowywać listwy, dopasowując je do aranżacji pokoju.

Białe listwy przypodłogowe

Montując listwy do pokoju dziecięcego, można także zastosować ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego stylu, niezależnie od zmiany dekoracji wnętrza. Biała listwa przypodłogowa to ponadczasowe rozwiązanie, które doskonale wpasuje się nie tylko w pokoju dziecięcym,  ale również na całej powierzchni mieszkania. W ofercie Mardom Decor umieszczona została kolekcja listew przypodłogowych Premium, które zostały fabrycznie pokryte ekskluzywną, satynową powłoką, która nadaje sztukaterii pięknego, śnieżnobiałego koloru. Listwy są prawidłowo zabezpieczone , a także gotowe do montażu. To perfekcyjny wybór, który sprawdzi się każdym wnętrzu.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx