Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 września 2023

Kulki gejszy – sposoby na wzmocnienie mięśni Kegla

Fot.: freepik.com

Mięśnie Kegla to grupa mięśni znajdujących się w okolicach miednicy, odpowiedzialnych m.in. za kontrolę oddawania moczu i jakości życia seksualnego. Wzmocnienie tych mięśni jest istotne dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednym z popularnych sposobów na wzmocnienie mięśni Kegla są tzw. kulki gejszy- małe kuleczki, które wkłada się do pochwy i które pomagają wzmocnić mięśnie

Kulki gejszy – dlaczego warto zacząć ćwiczyć mięśnie Kegla?

Słabe mięśnie Kegla mogą prowadzić do różnych problemów, takich jak nietrzymanie moczu czy dysfunkcje seksualne. Jednym z popularnych sposobów na wzmocnienie tych mięśni są tzw. kulki gejszy.

Czym są kulki gejszy?

Kulki gejszy to małe kuleczki, najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego lub silikonu, które wkłada się do pochwy. W środku kulki znajduje się mniejsza kulka, która pod wpływem ruchu wibruje, co pozwala na aktywizowanie mięśni Kegla.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?

Wzmocnienie mięśni Kegla przynosi wiele korzyści dla zdrowia i dobrej kondycji fizycznej. Oto kilka powodów, dla których warto zacząć ćwiczyć te mięśnie z użyciem kul gejszy:

Lepsze kontrolowanie oddawania moczu – wzmocnienie mięśni Kegla może pomóc w zapobieganiu nietrzymaniu moczu, szczególnie u kobiet w ciąży lub po porodzie.

Poprawa doświadczania przyjemności seksualnej – silne mięśnie Kegla przyczyniają się do lepszej kontroli napięcia mięśniowego w okolicach pochwy, co z kolei wpływa na jakość doświadczanych podczas seksu wrażeń.

Lepsza wydolność i siła mięśniowa – wzmocnienie mięśni Kegla może przyczynić się do poprawy ogólnej kondycji fizycznej, co z kolei wpłynie pozytywnie na jakość życia.

Jak działać na mięśnie Kegla? Poradnik dla początkujących z kulami gejszy

Wzmocnienie mięśni Kegla jest istotne dla utrzymania zdrowia i dobrej kondycji fizycznej. Jednym z popularnych sposobów na wzmocnienie tych mięśni są tzw. kulki gejszy. Dla początkujących, którzy dopiero zaczynają ćwiczyć z kulami gejszy, przygotowaliśmy poradnik, który pomoże im w sposób skuteczny i bezpieczny poprawić stan mięśni Kegla.

Wybierz odpowiednie kule gejszy

Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto wybrać odpowiednie kule gejszy, które będą najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb. Kulki gejszy różnią się wielkością, wagą i kształtem, dlatego warto wybierać je zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami.

Przygotuj się do ćwiczeń

Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli mamy jakieś schorzenia. Następnie warto wybrać cichy i spokojny moment dnia, w którym będziemy mogli skupić się na ćwiczeniach. Przygotuj również nawilżacz lub wodę, aby ułatwić wkładanie kul gejszy do pochwy.

Wkładanie kul gejszy

Kulki gejszy należy wkładać do pochwy, podobnie jak tampon. Warto przed ćwiczeniami umyć ręce i kulki gejszy, a następnie umieścić je w pochwie. Pamiętaj, aby zawsze czytać instrukcję użytkowania danej kulki, aby w pełni korzystać z jej możliwości.

Ćwiczenia

Po włożeniu kul gejszy, należy zacząć wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla. Polegają one na napinaniu i rozluźnianiu mięśni Kegla, tak jakbyśmy chcieli powstrzymać strumień moczu. Ćwiczenia można wykonywać w różnych pozycjach -stojąc, siedząc lub leżąc.

Regularność

Aby osiągnąć efekty, należy regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla. Zaleca się wykonywanie ćwiczeń 2-3 razy dziennie przez około 10-15 minut. Pamiętaj jednak, aby nie przeciążać mięśni, ponieważ może to prowadzić do dyskomfortu i bólu.

Kulki gejszy vs. tradycyjne ćwiczenia mięśni Kegla – co wybrać?

Tradycyjne ćwiczenia mięśni Kegla polegają na napinaniu i rozluźnianiu mięśni Kegla bez użycia żadnych dodatkowych narzędzi. Ćwiczenia te można wykonywać w każdej pozycji, a ich skuteczność zależy od regularności i intensywności ćwiczeń.

Zalety tradycyjnych ćwiczeń mięśni Kegla:

Bezpieczeństwo- ćwiczenia te nie wymagają wkładania niczego do pochwy, dzięki czemu nie ma ryzyka urazu lub infekcji.

Łatwość- ćwiczenia te można wykonywać w każdej pozycji i w każdym miejscu, bez konieczności korzystania z dodatkowych narzędzi.

Wady tradycyjnych ćwiczeń mięśni Kegla:

Brak stymulacji- nie ma dodatkowej stymulacji mięśni, co może prowadzić do mniejszej efektywności wzmocnienia mięśni Kegla.

Kulki gejszy to małe kuleczki, które wkłada się do pochwy i które pod wpływem ruchu wibrują, co pozwala na aktywizowanie mięśni Kegla. Ćwiczenia z kulami gejszy polegają na napinaniu i rozluźnianiu mięśni Kegla, co powoduje dodatkowe stymulowanie mięśni.

Zalety kul gejszy:

Dodatkowa stymulacja- kulki gejszy oferują dodatkową stymulację mięśni, co przyczynia się do skuteczniejszego wzmocnienia mięśni Kegla.

Szybsze efekty- dzięki dodatkowej stymulacji mięśni, ćwiczenia z kulami gejszy mogą przynosić szybsze efekty niż tradycyjne ćwiczenia mięśni Kegla.

Wady kul gejszy:

Ryzyko urazu lub infekcji- kulki gejszy wymagają wkładania do pochwy, co może zwiększyć ryzyko urazu lub infekcji, jeśli nie są stosowane prawidłowo.

Wymaga dodatkowych kosztów- kulki gejszy są zazwyczaj droższe niż tradycyjne ćwiczenia mięśni Kegla.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx