Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Samochód z Anglii – warto wiedzieć więcej

Import aut używanych oraz nowych cieszy się w Polsce dużą popularnością. Duży popyt, zwłaszcza na auta używane, jest związany często z ich niską ceną, krótszym przebiegiem, dobrym stanem technicznym oraz dodatkowym wyposażeniem. Dużą popularnością nad Wisłą cieszą się np. samochody z Wielkiej Brytanii, pomimo tego że wymagają one pewnych przeróbek technicznych, by uzyskać dzięki temu niższe stawki potencjalnego OC. Rejestrację samochodu można z powodzeniem przeprowadzić w naszym kraju – należy tylko pamiętać o wypełnieniu wszelkich niezbędnych formalności, z tym związanych.

Samochód z Anglii – co trzeba zrobić, by dokonać rejestracji auta w Polsce?

Jeśli więc zamierzamy wkrótce sprowadzić samochód z Anglii, to koniecznie musimy się dowiedzieć, co powinniśmy uczynić, by prawidłowo przeprowadzić rejestrację pojazdu z Wielkiej Brytanii. Oczywiście kupując taki samochód należy się przyjrzeć jego stanowi technicznemu, pojemności silnika, wielkości bagażnika oraz innym parametrom technicznym. Od dobrze dopasowanych do naszych potrzeb danych technicznych auta będzie zależał nasz codzienny komfort jazdy po polskich drogach. Ważną kwestią będzie tutaj także ubezpieczenie samochodu. Kupno samochodu w Anglii i jego import do Polski nakłada na nas szereg obowiązków, którym musimy podołać w określonym przez prawo czasie. Do czasu rejestracji pojazdu w naszym kraju, która musi nastąpić w ciągu trzydziestu dni od jego sprowadzenia do Polski, możemy korzystać ze specjalnej jednomiesięcznej polisy OC. Potencjalne ubezpieczenie OC anglika (https://porownywarki-ubezpieczen.pl/n/ubezpieczenie-anglika) nie jest sprawą skomplikowaną – o ile dopilnujemy wszystkiego, co trzeba. Import samochodów z zagranicy to dobry pomysł na zdobycie solidnych czterech kółek – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Przy zakupie samochodu trzeba mieć tylko szeroko otwarte oczy oraz dopełnić wszelkich niezbędnych formalności.

„Anglik” w naszych rękach – po rejestracji samochodu oraz przeróbkach można nim swobodnie jeździć

Aby ostatecznie rejestracja samochodu oraz wykupienie OC na cały rok stały się faktem, trzeba koniecznie dokonać paru zmian o charakterze technicznym. Po tym jak uda nam się sprowadzić auto do kraju, należy przestawić prędkościomierz z mil na kilometry. Niezbędna będzie także wymiana szkieł w lusterkach wstecznych, przeniesienie tylnego światła przeciwmgielnego z prawej na lewą stronę a także wymiana reflektorów na model europejski. Po dokonaniu tych zmian możliwe będzie otrzymanie polskich tablic rejestracyjnych. Tym samym rejestracja pojazdu dokona się w pełni. Ciekawostką jest fakt, że od 2015 roku nie ma obowiązku przenoszenia kierownicy z prawej strony na lewą, co kiedyś było obowiązkowe, jeśli zakup samochodu miał miejsce w Wielkiej Brytanii. Mając dobrze sprawdzoną historię pojazdu oraz inne sprawy techniczne, możemy śmiało się nim poruszać po drogach. Sprowadzenie pojazdu przystosowanego do ruchu prawostronnego trzeba jednak przemyśleć z tego względu, że będzie nam drożej ubezpieczyć auto sprowadzone z Anglii, w którym pozostawimy kierownicę po prawej stronie. W przypadku konieczności zmiany położenia kierownicy możemy na naszym OC sporo zaoszczędzić. By się o tym przekonać, wystarczy wejść na wyżej wymienioną stronę i sprawdzić to w profesjonalnej porównywarce ubezpieczeń online. Do zarejestrowania samochodu potrzebne nam będą także takie dokumenty jak np. potwierdzenie opłacenia akcyzy, czy też zaświadczenia z angielskiego odpowiednika wydziału komunikacji i in. Warto więc dokonać sprowadzenia samochodu z Anglii, o ile zrobimy to w odpowiedni sposób.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx