Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 lipca 2024

Automat do bramy przemysłowej. Przekonaj się, że warto w niego zainwestować!

Bramy przesuwne są bardzo często wykorzystywane zarówno na posesjach prywatnych jak i w ośrodkach przemysłowych. Dzięki nim można zaoszczędzić dużo miejsca, które normalnie byłoby wykorzystane na otwieraną bramę. W przypadku takich rozwiązań warto postawić na pewne udogodnienia, które mają ułatwić codzienne korzystanie z bramy oraz umożliwić komfortowe jej otwieranie oraz zamykanie. Jednym z nich jest automat do bramy przemysłowej.

Kiedy warto zainstalować automat do bramy przemysłowej?

W przypadku bram segmentowych oraz przemysłowych można powiedzieć, że centrala sterująca i odpowiedni automat są elementami niezbędnymi do zapewnienia wygody użytkowania. Montaż napędu oraz możliwość podłączenia do niego bramy oznacza, że nie trzeba wychodzić z samochodu, podjeżdżając pod garaż lub ośrodek przemysłowy. Wystarczy wcisnąć odpowiedni guzik, żeby móc szybko zaparkować samochód. W przypadku braku pilota, pomocny może być wbudowany wyświetlacz, umożliwiający sterowanie bramą.

Czy w przypadku bram przemysłowych jest opłacalne korzystanie z klasycznych rozwiązań?

Bramy przemysłowe są często znacznie większe niż klasyczne, wykorzystywane do użytku prywatnego. Zwykle są one dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów oraz dopracowane pod każdym, nawet najmniejszym względem. Korzystanie w ich przypadku z tradycyjnych rozwiązań jest niepraktyczne oraz nieopłacalne. Dlaczego? Wymagałoby to znacznie więcej pracy ze strony kierowców. Dodatkowo mogłoby się wiązać z ryzykiem uszkodzenia bramy lub samochodu podczas wjeżdżania i parkowania.

Automat do bramy przemysłowej jest często wyposażony w dodatkowe elementy, jak lampy ostrzegawcze czy specjalne czujniki. Blokują one napędy w chwili, kiedy w pobliżu bramy znajduje się człowiek lub samochód. Dzięki temu można znacznie zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników. Dodatkowo zmniejsza to również uszkodzenia pojazdów firmowych.

Dlaczego w dłuższej perspektywie korzystanie z bram segmentowych jest bardziej opłacalne?

Bramy segmentowe są bardzo często wykorzystywane w prywatnych garażach. Zajmują mniej miejsca i pozwalają lepiej zagospodarować przestrzeń. Jednak ich zastosowanie w ośrodkach przemysłowych również jest bardzo istotne oraz ułatwia codzienne wykonywanie obowiązków. Dzięki nim samochody mogą być ustawiane bliżej wjazdu do garażu, co zwiększa jego powierzchnię użytkową. Dodatkowo zmniejsza to ryzyko uszkodzenia pojazdów w momencie otwierania bramy. Dodatkowo wszystkie czynności mogą zostać zautomatyzowane. Wszystkie te elementy są kluczowe dla komfortu i bezpieczeństwa pracy.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx