Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Jakiego producenta karmy dla psów i kotów warto wybrać dla swojego pupila?

Jeśli masz pod opieką kilka zwierząt, zapewne doskonale wiesz, że każde z nich ma inne potrzeby. Różnice w składzie karmy dla psów i kotów są dość naturalne, jednak wiele osób zaskakują odmienne wymagania przedstawicieli tego samego gatunku.

Od czego zależy wybór producenta karmy dla psów i kotów?

Warto mieć świadomość, że zwierzę może zachorować na każdym etapie życia, podobnie jak człowiek. Może także doświadczyć alergii i nietolerancji pokarmowych. Dlatego dobry producent karmy dla psów i kotów to taki, w którego ofercie znajdziemy zróżnicowane produkty.

Uniwersalne zasady

Zapewne wiele razy słyszałeś, że najpopularniejsi producenci karmy dla psów i kotów, których asortyment znajdziesz w supermarketach, to nie najlepszy wybór. Czy jednak wiesz, dlaczego tak jest?

Nie bez powodu karma dobrej jakości nie należy do najtańszych. Dieta zwierząt powinna być odpowiednio zbilansowana, podobnie jak nasza. W misce psa musi zatem znaleźć się źródło białka, tłuszczu i węglowodanów, które nie bez powodu wymieniamy na ostatnim miejscu. Nie powinny one bowiem dominować, a to właśnie dzieje się w przypadku powszechnie dostępnych karm dla zwierząt. Jeśli raz na jakiś czas poczęstujemy psa niepełnowartościowym smaczkiem, nic się nie stanie. Gorzej, jeśli w jego codziennej diecie będą przeważały niezdrowe produkty.

Głównym składnikiem tanich karm dla psów są zboża. Tymczasem niektóre psy wręcz nie mogą ich spożywać. Dlatego coraz więcej dobrych producentów karm dla psów i kotów ma w swojej ofercie karmy bezzbożowe. Znajdziesz je w asortymencie sklepu Pet Food Ostrowscy. Dobrej jakości karmę dla zwierząt wzbogaca się także o witaminy — nie inaczej jest w tym przypadku. W wielu produktach marki Pet Food Ostrowscy znajdują się również probiotyki, wspierające florę bakteryjną zwierząt.

Dieta kotów wykazuje liczne podobieństwa do psiej. Najlepiej trawią one mięso i często nie tolerują zbóż. W ich przypadku częściej sprawdza się jednak karma mokra, która może z kolei obciążyć psie żołądki. Wszystko zależy od stanu zdrowia pupila.

Indywidualne wymagania

Wspomnieliśmy już, że każdego z czworonogów mogą charakteryzować odmienne potrzeby. Poniżej prezentujemy czynniki, od których zależą one najczęściej.

  • Rasa, wiek i wielkość zwierzęcia. Wpływają one nie tylko na zapotrzebowanie kaloryczne. Często warunkują także dostarczanie pupilom określonych składników odżywczych i witamin.
  • Choroby, zwłaszcza te związane z układem pokarmowym, skórą i sierścią. U zwierząt, podobnie jak u ludzi, mogą występować na przykład stany zapalne.
  • Alergie i nietolerancje pokarmowe. Zwierzęciu mogą nie służyć zboża, gluten lub nadmiar konserwantów, ale także poszczególne rodzaje mięsa, na przykład drób. Dlatego kupując karmę, koniecznie zwracaj uwagę na jej skład.
0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx