Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Jak wymienić kryptowaluty?

Bitcoin, Ethereum, Litecoin – to tylko kilka kryptowalut, które obecnie są w obiegu. Każda z nich ma inną wartość i możesz ją wymienić na gotówkę. Jak to zrobić? Zobacz, jak wymienić kryptowaluty.

Czym są kryptowaluty? 

Kryptowaluty, które kupisz w Bitcoin Wymiana, to pieniądze w postaci cyfrowej. Nie mają formy fizycznej, ale mimo to posiadają swoją określoną wartość. Kryptowalutami coraz częściej możemy płacić za różnego rodzaju usługi czy towary. Sprzedający jedynie musi wyrazić zgodę na przyjęcie płatność pod taką postacią. 

Pierwszą i do tej pory najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin. Choć obecnie jest to rozpoznawany środek płatność, to początki tej kryptowaluty nie rokowały zbyt dużego sukcesu. Warto przy tym wiedzieć, że kryptowaluty są oparte na technologii blockchain, czyli rozproszonej i zdecentralizowanej księdze. Technologia ta umożliwia grupie wybranych uczestników dzielenie się danymi. Przy tym kryptowaluty używają kryptografii do zabezpieczenia transakcji oraz kontroli tworzenia nowych jednostek walutowych. Jak rozpocząć przygodę z kryptowalutami? 

Jak kupić kryptowaluty? 

Najpopularniejszym miejscem zarówno do zakupu, jak i sprzedaży kryptowalut jest giełda kryptowalutowa. Jednak aby dokonywać transakcji w tej przestrzeni, trzeba posiadać odpowiednią wiedzę. Zanim ją zdobędziesz, możesz zacząć od prostszej opcji, jaką jest skorzystanie z kantora kryptowalutowego. 

Kantory kryptowalutowe działają na bardzo podobnych zasadach, co tradycyjny kantor. Możesz w nich kupować i sprzedawać kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin i wiele więcej. Innymi słowy, w kantorze możesz dowolnie wymieniać kryptowaluty. Jak to zrobić? Proces jest niezwykle prosty. Przede wszystkim wybierz godny zaufania kantor, taki jak bitcoinwymiana.pl. Następnie zapoznaj się z cenami sprzedaży i zakupu wybranej kryptowaluty, w zależności od tego, jakiej transakcji chcesz dokonać. Umów się na wizytę w punkcie stacjonarnym. 

Jeśli chcesz zakupić kryptowaluty, to musisz zabrać ze sobą gotówkę. Pracownik kantoru przedstawi Ci obecny kurs. Po Twojej akceptacji kursu przychodzi czas na przekazanie gotówki oraz podanie adresu portfela kryptowalutowego. Pamiętaj, że kryptowaluty przechowuje się w specjalnym portfelu, a nie na tradycyjnym koncie bankowym. Proces wymiany kończy się otrzymaniem kryptowaluty na wskazany przez Ciebie portfel. 

Jak sprzedać Bitcoin? 

Równie łatwo i sprawnie możesz sprzedać posiadane Bitcoin. W tym celu również udaj się do punktu stacjonarnego, który znajdziesz przy ulicy Marszałkowskiej 126/134 w Warszawie. 

Następnie:

  • Przygotuj dostęp do portfela i odwiedź kantor;
  • Zaakceptuj kurs, po którym sprzedasz krypto;
  • Przelej środki na wskazany przez pracownika adres portfela;
  • Ciesz się otrzymaną gotówką.

Kryptowaluty możesz wymienić także online na stronie internetowej kantoru. To idealna opcja dla osób, które nie chcą, lub nie mogą wyjść z domu. Jeśli jednak czujesz, że potrzebujesz wsparcia, zawsze możesz skorzystać z infolinii i profesjonalnej obsługi klienta.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx