Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Jak wybierać pracę na studiach?

praca zdalna na kanapie

Coraz większa liczba studentów studiujących zaocznie lub dziennie, decyduje się na podjęcie pracy. Istnieje wiele korzyści takiego rozwiązania, którym warto przyjrzeć się nieco bliżej. Na co zwrócić uwagę, wybierając pracę na studiach?

Dlaczego warto pracować na studiach? 

Prawda jest taka, że praca na studiach to rozwiązanie, które posiada bardzo długą listę zalet. Przede wszystkim, dzięki pracy student może uzyskać niezależność finansową i uniezależnić się od rodziców. 

Praca zawodowa pozwala zdobyć także pierwsze, cenne doświadczenia w branży. Dzięki temu po zakończeniu studiów student może pochwalić się doświadczeniem, tak bardzo pożądanym przez większość pracodawców. Zwiększa to szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy już po zakończeniu nauki.

Dzięki pracy na studiach można także nawiązać pierwsze kontakty zawodowe. Kto wie, które z nich mogą okazać się przydatne w przyszłości? 

Na co zwrócić uwagę, wybierając pracę na studiach? 

Nie ma co ukrywać – dla większości studentów to wysokość wynagrodzenia będzie czynnikiem decydującym przy podejmowaniu decyzji o wyborze danego stanowiska. Niemniej jednak, wynagrodzenie nie zawsze powinno stać na pierwszym miejscu. Warto zwrócić uwagę także na to, czy dane stanowisko pracy gwarantuje szerokie możliwości rozwoju. 

Nawet najlepiej opłacana praca, która nie gwarantuje w przyszłości większych perspektyw, nie jest warta uwagi. Już na studiach, myśląc o podjęciu pracy zarobkowej, trzeba wykazać się przyszłościowym myśleniem. 

Więcej informacji na ten temat znaleźć można pod adresem: https://www.antyradio.pl/News/jak-zaplanowac-swoja-kariere-na-studiach-by-nie-zalowac.

Wybierając pracę dla studenta, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • elastyczny grafik – to bardzo istotna kwestia. Dzięki temu studenci zarówno studiów dziennych, jak i wieczorowych, będą w stanie pogodzić pracę z nauką,
 • możliwości nauki i rozwoju – ofert pracy dla studentów jest naprawdę wiele, jednak nie wszystkie z nich warte są uwagi. Każdy student sam musi zastanowić się, czy w podejmowanie pracy, która nie oferuje żadnych możliwości rozwoju i nauki, ma sens,
 • branża– najlepszym wyborem jest podjęcie pracy ściśle związanej z kierunkiem studiów. Dzięki temu można zdobyć pierwsze doświadczenia i znacznie zwiększyć swoje szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy w przyszłości,
 • pracodawca – wbrew pozorom to, dla jakiej firmy pracuje się na studiach, ma bardzo duże znaczenie. Praca dla instytucji, które liczą się w danej branży, pozwala nawiązać bardzo cenne znajomości.

Praca dla studentów – niekoniecznie na pełen etat

Studenci, zwłaszcza ci studiujący w trybie dziennym, mogą mieć problem z pogodzeniem pracy z nauką. Doskonałym rozwiązaniem dla nich może okazać się praca dorywcza na niewielką część etatu. Sposobem na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych i podreperowanie swojego budżetu, może być praca w roli:

 • korepetytora,
 • pracownika gastronomii,
 • hostessy,
 • magazyniera,
 • pracownika fast foodu,
 • konsultanta call center,
 • kuriera,
 • dostawcy jedzenia.
0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx