Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Czym jest cyfrowa archiwizacja dokumentów i jak działa?

Archiwizacja danych jest regulowana przepisami prawa. Niektóre firmy i instytucje przechowują informacje w formie papierowej, ale możliwe jest również tworzenie cyfrowych baz danych. Zaletą takiego rozwiązania jest na pewno wygoda korzystania z tak zorganizowanego archiwum. Żeby je stworzyć, trzeba się jednak naprawdę porządnie napracować. Jeżeli musisz poddawać dokumentację archiwizacji i wpisujesz w Google np. „profesjonalna archiwizacja dokumentów we Wrocławiu” skontaktuj się z Destroy, a wykwalifikowani specjaliści pomogą Ci przebrnąć przez cały proces.. Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci przebrnąć przez cały proces. Warto to zrobić szczególnie jeśli w firmie nie pracuje nikt, kto miałby doświadczenie w takim zakresie.

W jaki sposób przeprowadza się cyfrową archiwizację dokumentów?

W naszej firmie pracują osoby wykwalifikowane w zakresie tworzenia profesjonalnych archiwów. Pierwszym etapem tworzenia cyfrowej bazy informacji jest dokładne posegregowanie akt w zespoły i komórki organizacyjne, co znacznie ułatwia dalszy proces porządkowania danych. Kolejnym krokiem jest chronologiczne i tematyczne formowanie akt oraz ich klasyfikacja w układzie rzeczowym. Nazwę instytucji, komórki, znak i tytuł akt odtwarzamy z teczek zgodnie z ich zawartością, aby wszystkie ważne informacje były łatwe do odszukania.

Archiwiści pomogą także określić czas przechowywania dokumentów, spakować je w pudła archiwizacyjne oraz sporządzić papierową i elektroniczną ewidencję akt. Jeśli czas przechowywania dokumentów już minął, pomożemy zniszczyć informacje i zutylizować nośniki danych zgodnie z normami ISO. Wejdź na stronę: https://www.destroy.pl/archiwizacja-danych-elektronicznych/  i zapoznaj się ze wszystkimi szczegółami na ten temat. Warto zastanowić się nad podjęciem współpracy z naszą firmą, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

Dlaczego warto postawić na cyfrową archiwizację danych?

W naszej firmie zatrudniamy profesjonalny zespół archiwistów, którzy doskonale znają się na wykonywanej przez siebie pracy. Dysponujemy przestrzenią, w której składowana jest dokumentacja, a także sprzętem przeznaczonym do niszczenia papierowych kopii i elektronicznych nośników danych. Ponadto zapewniamy możliwość bezpiecznego przechowywania danych zapisanych cyfrowo, co stanowi skuteczną ochronę przed awariami sprzętu, kradzieżami i atakami hakerskimi. 

Warto również wspomnieć o tym, że stworzenie praktycznych kopii zapasowych pozwala na skuteczne odzyskanie danych, nie ma więc ryzyka, że przed upływem okresu wyznaczonego przez ustawodawcę, zostaną one utracone. Równocześnie żadna niepowołana osoba nie uzyska dostępu do poufnych informacji. Jeśli jesteś odpowiedzialny za przechowywanie danych w firmie, zamów usługę ich porządkowania, a unikniesz niepotrzebnego stresu związanego z nałożoną na Ciebie odpowiedzialnością. Archiwizacja dokumentów jeszcze nigdy nie wymagała tak niewiele wysiłku ze strony zamawiającej firmy, czy instytucji. Wejdź na stronę: https://www.destroy.pl/, aby poznać szczegóły, a następnie skontaktuj się z naszym doradcą.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx