Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 września 2023

Najlepszy deweloper – po czym można go poznać?

Nie da się ukryć, że korzystanie z pomocy dewelopera staje się w naszym kraju coraz popularniejsze. Decydują się na to nie tylko inwestorzy, ale także osoby prywatne, które obecnie zainteresowane są kupnem nieruchomości. W Warszawie, Krakowie czy innych miastach Polski deweloperów z pewnością nie brakuje Agencje prowadzą działalność zarówno w sposób stacjonarny, jak i internetowy. Jednak kluczem do sukcesu – dla potencjalnego nabywcy mieszkania – jest znalezienie najlepszego dewelopera. Tylko i wyłącznie dzięki niemu, cała współpraca będzie owocna. Wobec tego, po czym można go poznać?

Dobry deweloper i jego doświadczenie

Dla zdecydowanej większości z nas, poszukiwania najlepszego dewelopera mogą być jednym z większych wyzwań. Jako osoby, które nie sa na co dzień związane z branżą nieruchomości, nie do końca jesteśmy świadomi realiów jakie w niej obowiązują. Nic więc dziwnego, że często pierwsza, zauważona oferta od dewelopera może wzbudzić nasze zainteresowanie. Jednocześnie nie powinniśmy w tym momencie podejmować decyzji w pośpiechu. Kluczowym aspektem naszego wyboru powinno być doświadczenie, jakim deweloper może się pochwalić. Jest ono o tyle istotne, że rynek nieruchomości nie jest stały i zmienia się w wyjątkowo dynamiczny sposób. Za tymi zmianami mogą nadążyć jedynie najbardziej doświadczeni. Dodatkowo, im dłużej deweloper funkcjonuje w branży, tym większą ma wiedzę z zakresu współpracy z klientem i może pochwalić sie bardziej zróżnicowaną bazą ofert. Warto więc dokładnie przejrzeć strony internetowe i sprawdzić opinie innych klientów. Mogą nam one bardzo wiele powiedzieć, odnośnie działalności danego dewelopera.

Deweloper i jego podejście do klienta

Kolejny, niezwykle ważnym aspektem przy wyborze dewelopera, jest zwrócenie uwagi na jego podejście do klienta. W branży nieruchomości bardzo często się zdarza, że niektóre mieszkania po prostu ciężko sprzedać, z oferty „wiszą” w bazie dewelopera od dobrych kilku miesięcy. Nie świadczy to wcale o tym, że deweloper nie jest profesjonalny. Niemniej jednak brak możliwości sprzedaży oferty może okazać się wyjątkowo frustrujący. Wielu z nich może więc zdecydować się na promowanie tej oferty podczas bezpośrednich spotkań z klientem, nawet jeśli nie dopasuje się ona do jego potrzeb. Jak łatwo można się domyślić, nie jest to najlepszą praktyką. Warto więc wybierać takich deweloperów jak np. ForestClub, których baza ofert jest stale odświeżana i aktualizowana. Taki deweloper faktycznie będzie w stanie wsłuchać się w potrzeby klienta, a także je zrozumieć. Wówczas na postawie konkretnych wskazówek, uda się mu dopasować taką ofertę nieruchomości, która nie będzie pozostawiała większych wątpliwości.

Dobry deweloper jest elastyczny i kompleksowy

Na samym końcu, kiedy zbliżamy się już do momentu nawiązania współpracy z deweloperem, warto zwrócić uwagę na kompleksowość jego usług oraz elastyczność co do terminów. Często może sie zdarzyć tak, że wyznaczone na konkretny dzień spotkanie trzeba będzie przełożyć lub odwołać. Wówczas to deweloper powinien wyjść z propozycją innego terminu i dopasować się do naszego grafiku. Ważnym aspektem jest również – wspomniana już – kompleksowość usług. Dobry deweloper powinien wziąć na siebie np. oględziny nieruchomości czy prowadzenie negocjacji odnośnie ceny. Dzięki temu cały proces zakupu mieszkania nie będzie dla nas obciążeniem, a także przebiegnie on szybko i sprawnie. Warto mieć powyższe wskazówki na uwadze, w znalezienie idealnego dewelopera do współpracy będzie o wiele łatwiejsze!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx