Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Gładka skóra klatki piersiowej bez zbędnego owłosienia

Milowymi krokami zbliża się lato. Znów będziemy opalać się na plażach i zażywać kąpieli w morzu, jeziorze lub na basenie. Aby ładnie prezentować się w czasie wakacji, gdy odsłaniamy więcej niż w innym czasie, musimy zadbać o stan naszej skóry. Depilacja, czyli usuwanie zbędnego owłosienia jest pierwszym zabiegiem upiększającym, jakiemu powinniśmy się poddać. Najlepszym narzędziem do tego jest laser. Z zabiegów depilacji laserowej korzystają nie tylko panie, ale także panowie, którzy chcą pozbyć się owłosienia na klatce piersiowej. Jak wyglądają takie zabiegi? Czy są bolesne? Jak długo utrzymuje się efekt? Poniżej odpowiadamy na te często zadawane pytania. 

1. Czym jest depilacja laserowa?

2. Depilacja laserowa klatki piersiowej

3. Wskazania i przeciwwskazania do zabiegów depilacji laserowej

Czym jest depilacja laserowa?

Obecnie depilacja, czyli usuwanie niechcianego owłosienia w różnych miejscach na ciele, jest zabiegiem tak powszechnym jak mycie zębów. Najczęściej wykonujemy je przy użyciu maszynek do golenia, kremów i wosków do depilacji, oraz depilatorów elektrycznych. Jednak ich efekty nie utrzymują się długo i musimy często je powtarzać. Poza tym, istnieje niebezpieczeństwo wrastania pojawiających się na nowo włosków w skórę, co jest bolesne i może prowadzić do stanów zapalnych. Dlatego, najlepszym rozwiązaniem jest depilacja przy użyciu lasera. Urządzenie niszczy nie tylko włosy, ale także mieszki włosowe. Dlatego efekt zabiegu utrzymuje się bardzo bardzo długo, nawet do 10 lat, w zależności od gospodarki hormonalnej organizmu. Więcej ciekawych informacji na ten temat znajdziesz na depilacja.pl/. Do niedawna, klientkami gabinetów, które wykonują depilację laserową były panie. Teraz, zabiegom tym poddają się coraz częściej panowie. Depilacja laserowa klatki piersiowej jest zabiegiem z którego korzystają najczęściej. Gładka skóra w tym miejscu, nie tylko dobrze się prezentuje. Brak owłosienia ułatwia codzienną higienę i zmniejsza potliwość. 

Depilacja laserowa klatki piersiowej

Mężczyźni coraz częściej decydują się na wykonanie zabiegu depilacji klatki piersiowej przy użyciu lasera. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy owłosienie w tym miejscu jest ciemne i zbyt bujne. Dlatego najlepiej umówić się na konsultację w gabinecie oferującym depilację laserową. Od rodzaju i gęstości owłosienia zależy, czy mężczyzna będzie potrzebował jednego, czy też kilku zabiegów. Jedna wizyta trwa około pół godziny. Wiązka lasera kierowana na skórę wnika do mieszków włosowych i niszczy je. Pozwala to na usunięcie kilkunastu włosów naraz. Melanina zawarta w skórze, pochłania światło lasera, dlatego na depilację laserową najlepiej reagują włosy o ciemnym zabarwieniu. Zabieg jest bezbolesny, jednak mogą powstać po nim zaczerwienienia na skórze, które bardzo szybko ustępują. Po zabiegu, przez jakiś czas nie wolno wystawiać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ani przyjmować leków o działaniu światłoczułym. Efekt depilacji klatki piersiowej utrzymuje się kilkanaście lat, a nawet całe życie. Dlatego jest to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegów depilacji laserowej

Najważniejszym czynnikiem, który przemawia za zastosowaniem zabiegu depilacji laserowej klatki piersiowej jest gęste i ciemne owłosienie tej części ciała. Również brak czasu na regularne golenie maszynką i tendencja do wrastania włosków jest wskazaniem do przeprowadzenia tego zabiegu. Istnieją jednak i przeciwwskazania. Jest nim np. wszczepiony rozrusznik serca, przyjmowanie leków światłouczulających, tendencje do powstawania blizn i bliznowców i spożycie alkoholu  godziny przed zabiegiem. Do bezwzględnych przeciwwskazań należą choroby skóry np. bielactwo oraz choroby nowotworowe i chemioterapia.

W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx