Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Wykopy na budowie – czy wynajem koparki jest opłacalny?

Planując duże wykopy na swojej działce pod budowę, ogród lub inne dodatkowe wyposażenie, z pewnością myślisz o wynajmie firmy do wykonania tego typu robót. Jak wiadomo, przygotowanie podłoża pod przeróżne prace nie jest łatwe i tanie, a szukając oszczędności, warto sprawdzić ofertę wypożyczalni, w których można znaleźć proste w obsłudze minikoparki i inne niezbędne urządzenia, by choć część robót wykonać samemu i o wiele taniej.

Zastanawiając się nad wynajmem najpotrzebniejszego sprzętu, w tym koparek i innych narzędzi, warto pomyśleć o innych przydatnych urządzeniach. Czy przy pracach wysokościowych – tynkowaniu i pokryciu dachu podnośnik koszowy od Boels nie będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem niż niebezpieczne rusztowania lub drabiny?

Do jakich prac będzie potrzebna koparka?

Koparka przy budowie i remoncie domu będzie przydatna w wielu przypadkach. Rozpoczynając od wykopów pod płytę fundamentową lub ławy, przez wyrównywanie terenu i drogi, po przygotowanie ostatecznej powierzchni ogrodu i podjazdu. Przy okazji tego typu robót będziesz musiał pomyśleć o wynajęciu firmy lub w ramach oszczędności wykonasz te prace we własnym zakresie.

Koparka oprócz wymienionych wyżej kwestii może przydać się też w codziennych pracach i w każdej innej sytuacji, gdy w grę będą wchodzić roboty ziemne. By nie przepłacać za wynajem firmy, warto zainteresować się ofertą lokalnych wypożyczalni sprzętu, w tym minikoparek budowlanych i ogrodowych, dzięki którym będzie można sporo zaoszczędzić, a dodatkowo zrobić kilka rzeczy w ramach jednego i niedrogiego wypożyczenia.

Jak wygląda wynajem koparki? 

Okazuje się, że sam wynajem minikoparki jest o wiele tańszy niż zlecenie robót firmie. Co ciekawe, wynajem koparek zazwyczaj oferowany jest wraz z transportem, dzięki czemu jako wypożyczający nie będziesz musiał martwić się kwestią odbioru i zwrotu sprzętu. O czym jeszcze warto wiedzieć?

  1. Obsługa koparki – wypożyczając koparkę, nie musisz się martwić o to, że nie będziesz w stanie jej obsługiwać. W ofercie wypożyczalni są dostępne przeróżne koparki, w tym najprostsze i łatwe do sterowania. Pracownicy wypożyczalni oczywiście wyjaśnią Ci, jak działa taka maszyna.
  2. Serwis – wypożyczalnia odpowiednio przygotuje i konserwuje wypożyczony sprzęt, więc nie musisz martwić się o ewentualne uszkodzenia lub awarie.
  3. Cena – wbrew pozorom wypożyczenie tego typu sprzętu nie jest drogie. Wynajem koparki na jedną dobę to cena w okolicach 300 – 400 PLN.

O czym pamiętać przy wynajmie sprzętu budowlanego?

Planując wynajem sprzętu budowlanego, warto pamiętać o kilku istotnych rzeczach, które zagwarantują Ci bezpieczeństwo zarówno prawne i fizyczne. Sprawdź, o czym nie można zapomnieć.

Instrukcja obsługi

Dopilnuj kwestię tego, by otrzymać instrukcję obsługi danego sprzętu. Instrukcja obsługi pozwoli Ci szybciej zrozumieć działanie urządzeń.

Dokumentacja

Zadbaj o to, by złożyć protokół zdawczo-odbiorczy i wypełnij go skrupulatnie, analizując stan techniczny urządzenia przed jego odbiorem.

Ubezpieczenie

Dopytaj wypożyczalnie w kwestii ewentualnego ubezpieczenia w razie wypadku lub awarii sprzętu, z którego będziesz korzystać.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx