Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Czteroosobowa rodzina i wakacje. Oto przydatne akcesoria do samochodu

Leniwe plażowanie, aktywny wypoczynek czy zwiedzanie bez przewodnika? Każdy spędza wakacje na swój sposób – grunt to dobrze się do nich przygotować, zwłaszcza jeśli podróżuje się całą rodziną. W co warto wyposażyć samochód przed wyjazdem na urlop?

Boxy dachowe – przydatne w każdych okolicznościach

Przy kilkuosobowej rodzinie trudno zmieścić wszystko w bagażniku samochodowym i podczas pakowania trzeba ograniczać się do najpotrzebniejszych rzeczy. Dużym problemem są również długie przedmioty (np. deski do pływania), które zabierają miejsce pasażerom i mogą stanowić zagrożenie podczas wypadku. Właśnie dlatego coraz więcej osób inwestuje w boxy dachowe, które pomieszczą wszystko, co nie zmieści się w aucie. W tym przypadku wakacyjny scenariusz nie ma znaczenia, ponieważ dodatkowa przestrzeń transportowa przydaje się niezależnie od dystansu, celu podróży czy sposobu spędzania czasu.

Bagażniki na rowery – na dach, klapę, hak holowniczy

Wspólne przejażdżki rowerowe połączone ze zwiedzaniem najpiękniejszych zakątków to świetny sposób na rodzinne wakacje. Niemniej trzeba zadbać o to, aby rowery dojechały na miejsce bez szwanku. Warto zaopatrzyć się w porządny bagażnik, który umożliwi bezpieczny i stabilny transport kilku jednośladów. Można tutaj wyróżnić:

A co jeśli rodzina chce zabrać na wakacje jednoślady wyposażone w napęd elektryczny? W tej sytuacji najbardziej zalecanym rozwiązaniem są bagażniki na rowery elektryczne na hak. Takie uchwyty mają największą ładowność (nawet do 60 kg) i zapewniają łatwy załadunek ciężkich e-bike’ów.

Jak przewieźć kajak lub deskę do pływania, czyli uchwyty na sprzęt wodny

Niektórzy sprawiają wrażenie, jakby urodzili się w wodzie. Znają wszystkie style pływackie, nurkują z ekwipunkiem lub bez, ujarzmiają fale na desce. Właśnie dla takich osób zaprojektowano uchwyty na sprzęt wodny, dzięki którym można bezpiecznie przetransportować kajak czy deskę do surfowania. Na co zwracać uwagę przy wyborze takiego uchwytu? Przede wszystkim należy sprawdzić:

  • czy uchwyt jest uniwersalny,
  • sposób montażu,
  • ładowność uchwytu,
  • wagę uchwytu.

W przypadku czteroosobowej rodziny warto zwrócić uwagę na uchwyty, które umożliwiają przewiezienie więcej niż jednej deski. Ponadto należy upewnić się, czy waga uchwytu wraz z załadunkiem nie przekracza dopuszczalnej ładowności dachu samochodu.

Wakacje na stoku, czyli uchwyty narciarskie i… łańcuchy na koła

Niektórzy zamiast wylegiwać się na plaży czy surfować po falach, wolą szusować na ośnieżonym stoku. Dzięki całorocznym ośrodkom narciarskim (Hintertux, Kaprun, Folgefonna) można poszaleć na deskach nawet w środku lata. Narty można wypożyczyć na miejscu, ale można również zabrać własne. Specjalne uchwyty narciarskie umożliwiają wygodny transport nawet 3-6 par nart lub 2-4 desek snowboardowych – w sam raz dla kilkuosobowej rodziny. Przed wypadem w góry warto również uzbroić się w łańcuchy na koła – dzięki temu nie ma ryzyka, że trudne warunki pogodowe spowodują przymusowy postój z dala od cywilizacji.

Gdzie można kupić lub wypożyczyć wymienione akcesoria?

Boxy dachowe, bagażniki rowerowe, uchwyty na sprzęt wodny lub zimowy, a także inne akcesoria do samochodu można kupić w sklepie internetowym doan.com.pl. Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce można łatwo znaleźć produkt spełniający potrzeby rodziny i kompatybilny z samochodem. Osoby, które potrzebują bagażnika jedynie od czasu do czasu, mogą tutaj skorzystać z możliwości wypożyczenia sprzętu. O szczegółowe informacje można zapytać konsultanta. Wystarczy:

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx