Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Konsole do salonu- jakie są trendy w designie?

Fot.: freepik.com

Konsole do salonu są popularnym elementem wyposażenia, który nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale także dodaje stylu i charakteru wnętrzu. Kiedy wybierasz konsolę do swojego salonu, warto zwrócić uwagę na aktualne trendy w designie, które mogą wpłynąć na wybór odpowiedniego modelu

Minimalizm i prostota- popularne trendy w designie konsol do salonu

Minimalizm i prostota są jednymi z najpopularniejszych trendów w designie konsol do salonu. Ta estetyka skupia się na czystych, prostych formach, usuwając zbędne ozdoby i detale. Elementy, które charakteryzują minimalizm i prostotę w designie konsol:

Proste linie i geometryczne kształty:

Konsolki utrzymane w minimalizmie mają zazwyczaj proste, eleganckie linie i geometryczne kształty. Mogą to być prostopadłościany, kwadraty lub trapezy, które tworzą klarowną formę. Minimalizm w designie konsol skupia się na oszczędności wzorów i ornamentów, skupiając się na czystości linii.

Monochromatyczne lub neutralne kolory:

Kolorystyka konsoli w minimalistycznym stylu zazwyczaj opiera się na monochromatycznych lub neutralnych paletach. Często wybiera się stonowane kolory, takie jak biel, szarość, czernię lub beże. Te kolory dodają elegancji i harmonii do wnętrza, a jednocześnie podkreślają prostotę i czystość designu.

Skromne wykończenie i materiały:

Minimalistyczne konsolki są często wykonane z prostych, naturalnych materiałów, takich jak drewno, stal czy szkło. Wykończenia są zazwyczaj gładkie i pozbawione zbędnych zdobień. Drewno może mieć naturalny, matowy lub lekko wybielony wygląd, podkreślając naturalną teksturę materiału. Stalowe elementy mogą mieć satynowe lub chromowane wykończenie, które dodaje nowoczesności.

Minimalistyczne przechowywanie:

Minimalizm w designie konsol często idzie w parze z minimalistycznymi rozwiązaniami przechowywania. Konsolki mogą mieć proste, dyskretne szuflady lub półki, które pozwalają na przechowywanie niezbędnych przedmiotów, jednocześnie utrzymując minimalistyczny wygląd. Celem jest utrzymanie czystego i uporządkowanego wyglądu salonu.

Wykorzystanie naturalnych materiałów i drewna w projektowaniu konsol.

Wykorzystanie naturalnych materiałów, zwłaszcza drewna, w projektowaniu konsol do salonu jest jednym z ważnych trendów w designie. Taki wybór materiałów nadaje konsolom ciepło, naturalność i przytulność, a jednocześnie wpisuje się w ideę ekologicznego stylu życia. Zobacz co, warto wziąć pod uwagę przy wykorzystaniu drewna i innych naturalnych materiałów w projektowaniu konsol:

Drewno jako główny materiał:

Drewno jest popularnym i wszechstronnym materiałem wykorzystywanym w projektowaniu konsol do salonu. Wybierając drewno, można wybrać spośród różnych gatunków, takich jak dąb, buk, orzech czy jesion, zależnie od preferencji wizualnych i budżetu. Drewno nadaje konsolom naturalne piękno, ciepło i trwałość.

Naturalne wykończenie drewna:

Naturalne wykończenie drewna, takie jak matowe lub satynowe wykończenie, pozwala zachować naturalną teksturę drewna i podkreśla jego piękno. Wybierając naturalne wykończenie drewna, można w pełni docenić jego naturalne cechy, takie jak słoje, wzory i kolor. To nadaje konsoli autentyczny i organiczny wygląd.

Kombinacja drewna z innymi materiałami:

Wykorzystanie drewna w projekcie konsoli można połączyć z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak metal, szkło czy kamień. Kombinacja różnych materiałów tworzy interesujące kontrasty i dodaje głębi oraz unikalności konsoli. Na przykład, drewno może być połączone z metalowymi nogami lub półkami, co nadaje konsoli nowoczesny i eklektyczny wygląd.

Ekologiczne podejście:

Wybór naturalnych materiałów do projektowania konsol wpisuje się w ekologiczne podejście do wystroju wnętrz. Drewno jest odnawialnym surowcem i jego wykorzystanie przyczynia się do redukcji śladu węglowego. Dodatkowo można wybierać drewno pochodzące z certyfikowanych źródeł, które zapewniają zrównoważone zarządzanie lasami.

Kombinacja materiałów i kontrastów w nowoczesnych konsolach do salonu.

Kombinacja materiałów i kontrastów to kolejny trend w designie konsol do salonu, który dodaje nowoczesności i wizualnego zainteresowania. Poprzez zestawienie różnych materiałów i tworzenie kontrastów, można uzyskać konsolę o unikalnym i dynamicznym wyglądzie. Poznaj aspekty, które warto rozważyć przy projektowaniu konsol z wykorzystaniem kombinacji materiałów i kontrastów:

Połączenie drewna z metalami:

Jednym z popularnych sposobów tworzenia kontrastów jest połączenie drewna z metalami. Drewno, jako ciepły i naturalny materiał, może być zestawione z metalowymi elementami, takimi jak stal, mosiądz czy miedź. Metaliczne akcenty dodają nowoczesności i przemysłowego charakteru. Można zastosować metalowe nogi, uchwyty lub ozdobne elementy, które kontrastują z drewnianą powierzchnią konsoli.

Zestawienie matowych i lśniących wykończeń:

Kombinacja matowych i lśniących wykończeń to kolejny sposób na tworzenie kontrastów w projektowaniu konsol do salonu. Drewno o matowym wykończeniu może być zestawione z lśniącymi elementami, takimi jak chromowane detale, szklane półki czy połyskujące blaty. To tworzy interesujący kontrast między matowym, naturalnym wyglądem drewna, a błyszczącymi, refleksyjnymi powierzchniami.

Kombinacja różnych tekstur:

Kombinacja różnych tekstur jest kolejnym aspektem, który może stworzyć interesujące efekty w designie konsol do salonu. Drewno może być zestawione z materiałami o innej fakturze, takimi jak szkło, kamień, skóra czy tkaniny. Na przykład, drewno o gładkiej fakturze może być zestawione ze szklanymi elementami o gładkiej powierzchni lub z tkaninami o bogatej fakturze. To tworzy kontrast między gładkimi a strukturalnymi powierzchniami.

Eksperymentowanie z różnymi kolorami i odcieniami:

Kombinacja materiałów może również obejmować eksperymentowanie z różnymi kolorami i odcieniami. Można zestawić drewno w naturalnym odcieniu z materiałami o intensywnych barwach lub odważnych wzorach. Na przykład, drewniana konsola może być zestawiona z tkaniną w wyrazistym kolorze lub ze szkłem w żywym odcieniu. Taki kontrast kolorystyczny przyciąga wzrok i dodaje energii do wnętrza.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx