Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Jakie źródło ogrzewania wybrać?

W Polsce ciężko wyobrazić sobie dom, gdzie nie będzie ciepła. W szczególności, jeżeli mowa o okresie jesienno-zimowym, gdzie gwałtownie spadają temperatury na dworze. Wybór źródeł ogrzewania jest ogromny. Warto wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby budynku. Liczy się nie tylko jego powierzchnia, ale także ilość mieszkańców. Wśród dostępnych opcji znaleźć można kotły gazowe oraz pompy ciepła. Co należy o nich wiedzieć?

Kotły do zadań specjalnych

Popularność tych urządzeń jest bardzo dużo. Wpływa to na fakt, że nie ma problemu z ich dostępnością. Znajdziemy je w sklepach branżowych i hurtowniach, na przykład takich jak https://euroterm24.pl/technika-grzewcza/kotly/kotly-gazowe, gdzie możemy wybierać spośród różnorodnych kotłów gazowych. Zanim ktoś jednak dokona finalnego wyboru, powinien poznać następujące rodzaje.

Do wyboru są kotły jednofunkcyjne, które mają tę zaletę, że nie zużywają one tak dużej ilości wody. Dzięki temu ich działanie nie odbije się negatywnie na otrzymywanych rachunkach w przyszłości. Z tego typu kotłów powinny skorzystać osoby, którym zależy na podniesieniu temperatury w całościowej instalacji grzewczej. Jak sama nazwa mówi – pełni on jedną funkcję. Jeżeli ktoś myśli o tym, aby przy jego pomocy podgrzać wodę, powinien postawić na podgrzewacz pojemnościowy.

Na rynku dostępne są również kotły dwufunkcyjne. To dzięki nim można podgrzać wodę użytkową z jednoczesną możliwością podgrzania wody, która dedykowana jest do ogrzewania domu. Ekonomiczne, funkcjonalne, nie mają dużych gabarytów. Warto z nich skorzystać, jeżeli ktoś ma mocno ograniczoną powierzchnię w domu. Decydują się na ten kocioł te osoby, które nie chcą powodować takich dużych strat ciepła, jak również chcą, aby ich woda była podgrzewana na bieżąco.

Kotły gazowe kondensacyjne to propozycja nowoczesnej technologii, która wyróżnia się najlepszą sprawnością. To dość drogie urządzenia, jednak istnieje szansa na to, że w przyszłości ta sytuacja się zmieni. Ciekawostką jest to, że sprawność tradycyjnego kotła gazowego wynosi 85%. Kondensacyjnego 110%.

Pompy ciepła powietrzne C.O. plus C.W.U.

To, co je wyróżnia, to łatwość instalacji. Do tego, wbrew pozorom, ich cena nie jest tak wysoka. Tego typu produkty znajdziemy w hurtowniach, między innymi takich jak ta: https://euroterm24.pl/technika-grzewcza/pompy-ciepla/powietrzne-c-o-plus-c-w-u. Instalację tego typu urządzenia warto jednak powierzyć specjalistom. Chodzi bowiem o to, że jest ona nie tylko w stanie dostarczyć ciepło. Jeżeli cała instalacja zostanie zaprojektowana w prawidłowy sposób, w okresie letnim, kiedy ma się do czynienia z największymi upałami, można mieć do czynienia z chłodnym powietrzem. To tak naprawdę pompa, którą można będzie wykorzystać przez cały rok. Należy jednak pamiętać o tym, aby dopasować ją do własnych potrzeb, aby móc cieszyć się z jej funkcjonalności.

Osoby, które są zainteresowane zakupem jednego z wyżej wymienionych urządzeń, mogą wejść na https://euroterm24.pl/nasze-hurtownie. Znaleźć tam można adresy hurtowni, które mają je w swojej stałej ofercie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx