Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Dlaczego warto zainwestować w drewniany bujak dla dzieci? Poznaj jego zalety

Dzieci szybko się nudzą. Nawet wymyślne zabawki nie zajmują ich na dłużej niż krótką chwilę. Chcesz zaskoczyć swoją pociechę i podarować jej coś, co zaangażuje ją na dłuższy czas? Rozważ zakup drewnianego bujaka. Jakie korzyści niesie za sobą ta zabawka? Czytaj dalej – w poniższym artykule podpowiemy Ci, jak wybrać odpowiedni model.

Dlaczego warto kupić dziecku bujak?

Bujak to niepozorna, łukowato wygięta konstrukcja wykonana z drewna. Jej krawędzie połączone są szerokimi szczeblami. To zabawka o wielu zastosowaniach. Niezależnie od tego, w jaki sposób Twoja pociecha będzie ją wykorzystać, pozytywnie wpłynie na jej rozwój. Dzięki bujakowi maluch może realizować ćwiczenia z obszaru małej i dużej motoryki. Zabawa wspiera rozwój układu nerwowego, a także pomaga doskonalić koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację. Co więcej, wspinanie i bujanie się sprawia, że dziecko ćwiczy prawidłową postawę i równowagę, co pomaga w koordynowaniu ruchów ciała. Zabawa z wykorzystaniem bujaka stymuluje też czucie głębokie.

Jak wybrać drewniany bujak dla dzieci?

Każdy produkt, który jest oddawany do użytku najmłodszym, musi spełniać szereg wymagań. Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszy drewniany bujak dla dzieci? Najważniejszy jest materiał, z jakiego został wykonany. Pamiętaj, że musi być solidny – dziecko powinno być bezpieczne podczas zabawy. Idealnie, jeśli wysoką jakość surowca wykorzystanego do produkcji i zgodność z obowiązującymi normami potwierdzają certyfikaty. Takie bujaki są dostępne np. w e-sklepie Tuptiwood – w specjalnie stworzonej kategorii: tuptiwood.pl/bujaki-montessori znajdziesz produkty, które zostały poddane surowym testom bezpieczeństwa, zanim dopuszczono je do sprzedaży. Ogromne znaczenie ma też sposób wykończenia bujaka. Upewnij się, że wybierasz zabawkę, której krawędzie zostały zaokrąglone, a wszelkie elementy montażowe – odpowiednio ukryte.

Jak wykorzystać bujak w zabawie? Kreatywne inspiracje

Drewniany bujak dla dzieci to zabawka o uniwersalnym charakterze. Doskonale sprawdzi się zarówno dla niemowląt, jak i starszaków. Najmłodszym będzie służył do kołysania – nie od dziś wiadomo, że bujanie wycisza i uspokaja. Starsze dzieci mogą wykorzystać bujak na wiele różnych sposobów. Z pomocą kilku dodatkowych elementów możesz stworzyć maluchowi domowy plac zabaw ze zjeżdżalnią i drabinką. Bujak jest prawdziwą kopalnią kreatywnych pomysłów – maluch może udawać, że jest teatrzykiem dla lalek lub torem wyścigowym. Może być też statkiem pirackim, a za chwilę zamienić się w ladę sklepową. Innymi słowy, dziecko ma możliwość wykorzystania bujaka dokładnie tak, jak chce – ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia!

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx