Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Czym wyróżniają się pojemniki na ciekły azot? Wyjaśniamy!

Ciekły azot ma wiele wyjątkowych właściwości, z których korzysta się w różnych dziedzinach życia. Co ciekawe, wciąż poznajemy nowe możliwości zastosowania tej substancji. Chcesz odkryć potencjał tego związku chemicznego? Zatem zadbaj o jego odpowiedni transport i przechowywanie. Służą do tego profesjonalne pojemniki na ciekły azot, czyli dewary. Czym wyróżnia się takie naczynie i jak je wybrać? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule.

Czym charakteryzują się pojemniki na ciekły azot?

Ciekły azot jest substancją o wyjątkowych właściwościach, które wynikają z jego ekstremalnie niskiej temperatury wrzenia. Wynosi ona -196℃, co sprawia, że konieczne jest przechowywanie go w odpowiednim naczyniu. Pojemnik na ciekły azot do złudzenia przypomina termos. Składa się z podwójnych ścianek, które zbiegają się ku górze i są szczelnie zamknięte za pomocą korka. Powłoki naczynia zapewniają właściwą izolację, dzięki czemu substancja ta może zachować swoją temperaturę i właściwości.

Transportowanie i przechowywanie ciekłego azotu w specjalnych pojemnikach zapewnia bezpieczeństwo nie tylko tej substancji, ale także osobom, które z nią pracują. Skrajnie niska temperatura azotu w skroplonej formie może powodować groźne odmrożenia.

Jak wybrać naczynia na ciekły azot?

Chcesz korzystać z właściwości ciekłego azotu, ale nie wiesz, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie naczynia Dewara? Najważniejszym kryterium jest zdecydowanie jego rodzaj. Pojemniki na ciekły azot dzielimy na:

transportowe – służą nie tylko do przewożenia tej substancji, ale także do jej przechowywania;

biologiczne – ich budowa różni się od dewarów transportowych. Są wyposażone w specjalne zasobniki, czyli kanistry. Co ciekawe, są przystosowane do wieloletniego bankowania zasobów biologicznych.

Kolejną kwestią, na którą bezwzględnie należy zwrócić uwagę, wybierając pojemniki na ciekły azot, jest ich pojemność. Zasada jest bardzo prosta – im większe naczynie, tym dłużej możesz przechowywać w nim azot w skroplonej formie. Istotna jest także jakość wykonania zbiornika – musi być odporny na uszkodzenia.

Gdzie kupisz najlepsze pojemniki na ciekły azot?

Wiesz już, na co musisz zwrócić uwagę podczas zakupu dewarów. Pamiętaj jednak, że pojemniki na ciekły azot muszą spełniać normy bezpieczeństwa. U renomowanych dystrybutorów, czyli np. w e-sklepie https://www.cryogenshop.pl/, dostępne są naczynia kriogeniczne, których jakość potwierdzają stosowne certyfikaty ISO i CE. Bogata oferta firmy obejmuje rozmaite pojemniki na ciekły azot i szereg przydatnych akcesoriów, które bez wątpienia spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx