Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Jak kupić Ethereum (ETH) i inne kryptowaluty w Polsce?

Szacuje się, że ponad 900 tysięcy osób, czyli 2,50% całej populacji Polski, posiada obecnie kryptowalutę. Chcesz do nich dołączyć? Czytaj dalej i dowiedz się, jak kupić ETH i inne cyfrowe monety.

Ethereum jest jedną z najpopularniejszych kryptowalut. Od początku 2023 roku jej wartość wzrosła o ok. 75%. To jednak wciąż o ponad 50% mniej w stosunku do rekordowego poziomu osiągniętego w 2021 roku. 

Mimo to, duży potencjał zwrotu przyciąga inwestorów z całego świata.

Szacuje się, że ponad 900 tysięcy osób, czyli 2,50% całej populacji Polski, posiada obecnie kryptowalutę. Chcesz do nich dołączyć? Czytaj dalej i dowiedz się, jak kupić ETH i inne cyfrowe monety.

Czym jest Ethereum?

Ethereum jest zdecentralizowaną siecią blockchain, a ether (ETH) to jej natywna kryptowaluta. Funkcjonuje jako środek płatniczy. Poza tym, pozwala użytkownikom robić wiele innych rzeczy, w tym korzystać z inteligentnych kontraktów, tworzyć cyfrowe aplikacje i wybijać NFT. 

Jak kupić ETH i inne kryptowaluty?

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, stają się one coraz łatwiej dostępne. Przygotowaliśmy krótki przewodnik, pomoże ci rozpocząć przygodę z inwestowaniem w wirtualne waluty.

Potrzebujesz więcej informacji o tym, jak kupić ether w Polsce? Znajdziesz je tutaj: Kriptomat.io/pl/kryptowaluty/ethereum/jak-kupic-ethereum/

1. Wybierz brokera lub giełdę kryptowalut

Pierwszym krokiem do inwestowania w cyfrowe monety jest znalezienie brokera, aplikacji lub giełdy kryptowalut. Ether i inne wiodące tokeny znajdziesz na większości platform handlowych. W przypadku niszowych altcoinów sprawdź, czy dany serwis ma je w swojej ofercie.

Traktujesz kryptowaluty jako dodatek do portfela inwestycyjnego? Rozważ otwarcie konta u brokera. Poza wirtualnymi walutami, zyskasz dostęp do innych aktywów, takich jak akcje i fundusze ETF.

Ważne czynniki, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze platformy handlowej:

  • Koszt transakcji. Niektóre firmy pobierają stałą opłatę, podczas gdy inne oferują rabaty oparte na wolumenie. Inne reklamują transakcje bez prowizji, ale podnoszą ich koszt przy użyciu spreadów.
  • Bezpieczeństwo. Znajdź giełdę, która jest stabilna finansowo i cieszy się dobrą reputacją. W wielu przypadkach, jeśli giełda zbankrutuje, pozostawi cię z niczym. Inaczej jest w przypadku brokera, gdzie twoje aktywa są oddzielone i zazwyczaj ubezpieczone od bankructwa.
  • Nagrody za staking. Chcesz zdobywać nagrody za staking ETH? Poszukaj giełdy, która oferuje taką możliwość. 

2. Załóż i skonfiguruj konto

Po wybraniu brokera lub giełdy należy założyć konto. Podaj podstawowe dane osobowe i finansowe oraz odpowiedz na kilka pytań. Zazwyczaj otwarcie konta zajmuje mniej niż 15 minut. 

Na wielu platformach wymagana jest obowiązkowa weryfikacja tożsamości nowych użytkowników wg procedur KYC.

3. Wpłać pieniądze

Połacz swoje konto bankowe z kontem brokerskim lub kryptowalutowym, a następnie przelej pieniądze. Jeśli współpracujesz z giełdą kryptowalut, możesz wpłacić środki za pomocą karty debetowej, choć zwykle wiąże się to z wysoką opłatą.

4. Dokonaj transakcji

Ether kupisz za waluty fiat u brokerów i na giełdach. Jeśli pracujesz z giełdami, które obsługują transakcje krypto-krypto, możesz kupować kryptowaluty za pomocą innych tokenów znajdujących się na twoim koncie.

Chcesz przejać pełną kontrolę nad swoimi aktywami? Przenieś je do zewnętrznego portfela kryptowalutowego lub trzymaj je w portfelu oferowanym przez giełdę. 

Czy warto kupić ETH?

Kryptowaluty, w tym ether, należą do najbardziej ryzykownych aktywów. Trzeba zrozumieć specyfikę rynku. Większość wirtualnych walut (z wyjątkiem stablecoinów) nie jest wspierana przez żadne aktywa ani przepływy pieniężne firmy bazowej. Jest to wyraźny kontrast w stosunku do akcji, które są wspierane przez aktywa i przepływy pieniężne spółki bazowej.

W związku z tym cena kryptowaluty zależy całkowicie od tego, ile zapłacą za nią inni ludzie. Jeśli inni spekulanci staną się bardziej optymistyczni co do jej przyszłości, cena wzrośnie. W przeciwnym wypadku, cena spadnie. 

Jeśli więc handlujesz ETH lub innymi kryptowalutami, ważne jest, aby zrozumieć, na czym opiera się twoja inwestycja. Ze względu na ryzyko, nie inwestuj więcej, niż jesteś w stanie stracić. 

Podsumowanie

Inwestorzy kryptowalutowi mają obecnie więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej. Warto zrobić porządne rozeznanie aby odkryć, który broker lub giełda najlepiej odpowiada twoim potrzebom. 

Ponieważ ether jest jedną z najpopularniejszych kryptowalut, możesz kupić ją u tradycyjnego brokera. Nie musisz w tym celu otwierać specjalnego konta. 

Oczywiście należy pamiętać, że kryptowaluty są niezwykle ryzykowne. Z pewnością nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Przemyśl swoje podejście do ryzyka i podejmuj rozsądne decyzje.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx