Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Na co zwrócić uwagę przy wyborze routera z obsługą Mesh?

Stworzenie dobrze działającej sieci domowej lub firmowej wymaga nie tylko odpowiednich konfiguracji, ale przede wszystkim właściwych urządzeń. Niezbędny jest router, który odpowiada za przesył danych pomiędzy Internetem a domową czy firmową siecią. Jak wybrać router tworząc MESH Wi-Fi?

Czym jest MESH Wi-Fi?

Najprościej mówiąc, jest to takie wykorzystanie odpowiednich urządzeń, które pozwolą na stworzenie siatki. To tak, jakbyśmy pomiędzy poszczególnymi urządzeniami rozciągnęli sznurek, bez względu na to, czy będą to routery, czy wzmacniacze sygnału, wszystkie dostępne tutaj: https://fritz-shop.eu/pol_m_Mesh-WiFi-410.html. W centrum musi być router, do którego odpowiednio zostają podpięte pozostałe urządzenia. Bardzo ważne jest to, że konfigurację wystarczy przeprowadzić raz, w głównym routerze. Dzięki temu wszystkie dane, takie jak hasła, standardy zabezpieczeń czy ustawienia sieci dla gości będą automatycznie przekazywane pozostałym urządzeniom. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie oszczędzające nasz czas i nie tylko.

Kiedy warto pomyśleć o wykorzystaniu topologii MESH?

O wykorzystaniu topologii MESH można pomyśleć tam, gdzie mogą występować problemy w osiągnięciu skutecznego zasięgu Wi-Fi. Trzeba pamiętać o tym, że na wspomniany zasięg oraz jakość sygnału może mieć wpływ odległość od punktu dostępu, którym może być jedno z urządzeń https://fritz-shop.eu/pol_m_FRITZ-Box-376.html. Nie bez znaczenia jest także ilość sieci bezprzewodowych w pobliżu, grubość ścian, konstrukcje stalowe, zbrojenia. Niekorzystna może być również obecność wielu maszyn i urządzeń elektrycznych. Bardzo dużą zaletą opisywanej topologii jest to, że poruszając się po obszarze, gdzie jest ona wykorzystywana, nie trzeba martwić się o zasięg. Sygnał jest płynnie przekazywany pomiędzy wszystkimi urządzeniami i nie trzeba martwic się o zmianę ustawień, czy połączenie się z inną siecią, ponieważ wszystko działa jako jedna sieć Wi-Fi. Dzięki temu bez problemu można pracować czy szukać potrzebnych informacji.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx