Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Farby do dachu – pewność odpowiedniej konserwacji

Dach to jedna z kluczowych części naszego domu, która odgrywa istotną rolę w ochronie budynku przed różnymi czynnikami atmosferycznymi. Bez względu na rodzaj dachu, jest on narażony na działanie promieni słonecznych, deszczu, śniegu, lodu i innych czynników zewnętrznych. Właściwa konserwacja i ochrona są niezbędne, aby służył jak najdłużej.

Jednym z kluczowych elementów utrzymania dachu w dobrym stanie jest zastosowanie odpowiedniej farby do dachu. Farby do dachów nie tylko nadają powierzchni estetyczny wygląd, ale również zapewniają ochronę przed korozją, promieniowaniem UV i innymi szkodliwymi wpływami atmosferycznymi. Wybór odpowiedniej farby do dachu może mieć istotny wpływ na wygląd całego budynku oraz jego trwałość.

W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom farb do dachów, ich właściwościom, zastosowaniu i korzyściom, jakie mogą przynieść. Ponadto omówimy najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru farby do dachu, takie jak rodzaj materiału dachowego, klimat, preferencje estetyczne i budżet.

Marzysz o odświeżeniu wyglądu swojego dachu? A może chcesz zwiększyć jego trwałość i ochronę? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zdobądź niezbędne informacje, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję w zakresie konserwacji i malowania dachu. 

AKSIKOR – idealna farba do malowania dachów

Jeśli szukasz skutecznego rozwiązania do malowania dachu, farba AKSIKOR jest doskonałym wyborem. Przeznaczona specjalnie do blachy, zapewnia wyjątkowe właściwości i doskonałą ochronę. AKSIKOR może być używany do malowania różnych powierzchni, w tym dachów z blachy ocynkowanej, blachy aluocynkowej, blach aluminiowych oraz powierzchni miedzianych. Można go również stosować do renowacji starych powłok na blachach, takich jak blachy ocynkowane malowane farbami poliwinylowymi czy chlorokauczukowymi.

Jednym z atutów farby do dachu AKSIKOR jest jej wszechstronność. Oprócz dachów można ją używać do malowania rynien, parapetów, ogrodzeń i innych powierzchni z blachy ocynkowanej, blachy aluocynkowej czy blach aluminiowych. Co więcej, AKSIKOR może być nakładany na elementy stalowe, betonowe i tynki, jeśli zachowanie kolorystyki budynku jest wymagane.

Warto zaznaczyć, że farba AKSIKOR jest częścią „Systemu do renowacji blach dachowych”, który można stosować również do blach fabrycznie powlekanych. Jeśli chodzi o wydajność tej farby do dachu, to 1 litr wystarcza na powierzchnię około 10 m² przy jednokrotnym malowaniu blachy. Zaleca się jednak nałożenie co najmniej dwóch warstw, aby uzyskać najlepsze efekty.

AKSIKOR to wyrób ekologiczny, wodorozcieńczalny i akrylowy. Tworzy matowe, szybkoschnące powłoki o doskonałej przyczepności do podłoża. Dzięki swojej elastyczności farba jest wodoodporna i odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Przetestowana na dachach z blach, nie ulega degradacji przez okres 5 lat. 

AKSIKOR PREMIUM – zaawansowana gruntoemalia do blach dachowych

Jeśli szukasz kompleksowego rozwiązania do malowania dachu, to farba AKSIKOR PREMIUM jest również idealnym wyborem. Ta innowacyjna gruntoemalia łączy w sobie cechy farby do dachu nawierzchniowej i gruntu, zapewniając doskonałą ochronę i dekorację powierzchni dachowych. Oparta na zaawansowanych surowcach, jest akrylowo-poliuretanową farbą antykorozyjną, która charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do podłoża.

AKSIKOR PREMIUM został stworzony specjalnie do malowania różnych powierzchni, takich jak dachy, rynny, parapety, ogrodzenia oraz inne elementy z wysezonowanej blachy ocynkowanej, blachy aluocynkowej, blach aluminiowych oraz powierzchni miedzianych. Może być również stosowany do renowacji starych powłok, w tym blach ocynkowanych malowanych farbami poliwinylowymi czy chlorokauczukowymi.

Dzięki swojej wszechstronności AKSIKOR PREMIUM może być również nakładany na elementy stalowe (po wcześniejszym zagruntowaniu podkładem AKSIKOR PODKŁAD), betonowe i tynki, jeśli zachowanie jednolitej kolorystyki budynku jest wymagane. Farba ta jest także częścią „Systemu do renowacji blach dachowych”. O szczegółach produktu przeczytasz tutaj: https://aksil.pl/produkty/farby-do-blach-dachowych/

Farby do dachu – inwestycja w długotrwałą ochronę i estetykę 

Podsumowując, korzystanie z odpowiednich farb do dachu jest kluczowe dla zapewnienia mu odpowiedniej konserwacji. Wybór wysokiej jakości produktów, które są specjalnie zaprojektowane do ochrony dachów, pozwoli na przedłużenie ich trwałości i utrzymanie atrakcyjnego wyglądu przez wiele lat.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx