Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Włosy flip in vs. włosy clip in: Czym się różnią?

Jeżeli interesujesz się sztuką fryzjerstwa lub sama bardzo dbasz o swoje włosy i jesteś z nich dumna, być może zastanawiałaś się nad wykonaniem tzw. doczepów. Doczepiane włosy to świetny pomysł na zagęszczenie swoich naturalnych włosów. Metoda ta pozwala na zwiększenie ich objętości, a także tworzenie zupełnie nowych, fantazyjnych fryzur, do tej pory niemożliwych do wykonania. Każda z pań, która poświęciła trochę swojej uwagi i czasu na poznanie technik doczepiania włosów, na pewno spotkała się z określeniem flip-in i clip-in. W tym artykule wyjaśnimy, co one dokładnie oznaczają oraz jakie są różnice pomiędzy nimi.

Co to takiego włosy flip-in?

Angielsko języczna nazwa flip-in hair oznacza popularną metodę przedłużania włosów, która jest bardzo popularna na całym świecie, szczególnie wśród osób poszukujących łatwego i tymczasowego sposobu na zmianę fryzury. W metodzie flip in włosy mogą być wykonane z włókien syntetycznych lub być naturalnymi włosami, pozyskanymi przez salony fryzjerskie od swoich klientek. Najważniejsze jest jednak to, że włosy te są przymocowane do elastycznej taśmy. Taśma ta została specjalnie zaprojektowana w sposób pozwalający ją ukryć pod własnymi włosami. Włosy w metodzie flip in mogą dodatkowo mieć niewidoczną żyłkę nakładaną na czoło, pod granicą włosów, która dodatkowo stabilizuje doczepy, co jest szczególnie ważne przy ich większej ilości. Doczepianie włosów metodą flip in nie wymaga korzystania z klipsów ani kleju, a włosy można samodzielnie łatwo zakładać i zdejmować samodzielnie. Takie doczepiane włosy są również komfortowe w noszeniu, ponieważ taśma jest elastyczna i nie wywiera dużego nacisku na skórę głowy.

Co to takiego włosy clip in?

W tej metodzie włosów stosuje się pojedyncze pasemka, które zostają przymocowane do plastikowych klipsów. Klipsy mogą mieć specjalne grzebienie lub zatrzaski, pozwalające na ich przyczepienie do własnych włosów. Włosy clip-in są dostępne w różnych szerokościach i długościach, co pozwala na precyzyjne dostosowanie ich do własnej fryzury. Ta metoda jest również łatwa do samodzielnego stosowania. Zakładanie i zdejmowanie wymaga jednak nieco więcej czasu i precyzji niż przy włosach flip in, które są wyposażone w elastyczną taśmę i gumkę. Zarówno jedne, jak i drugie włosy doczepiane, clip in i flip in, mogą być noszone przez cały dzień lub na specjalne okazje.

Włosy flip in i clip in – jakie są różnice?

Główna różnica pomiędzy włosami flip-in a włosami clip-in polega na sposobie ich mocowania.

  • Włosy flip-in mają elastyczną taśmę, która jest noszona pod włosami.
  • Włosy clip-in mają klipsy, które przyczepia się do naturalnych włosów.

Pojawia się teraz pytanie, która metoda jest dla Ciebie korzystniejsza? Włosy flip in mają kilka mocnych plusów, które należy tu wymienić.

Poznaj zalety włosów flip in

  • Szybki i wygodny sposób ich zakładania — jak opaska,
  • Nie wymagają mechanicznego doczepiania do swoich włosów, nie niszcząc ich,
  • Nie powodują obciążenia cebulek, dzięki czemu nie osłabiasz swoich włosów,
  • Pozwalają uzyskać różny stopień przedłużenia i zagęszczenia włosów, zależenie od ilości tresek.

Na jakie włosy doczepiane się zdecydować?

Jeśli w dalszym ciągu masz wątpliwości, na jaki rodzaj włosów doczepianych się zdecydować, warto zasięgnąć fachowej opinii eksperta z doświadczonego salonu fryzjerskiego https://cameron-hair.pl/. Na podstawie oceny Twoich włosów, a takze Twoich preferencji w zakresie ilości czasu, który chcesz poświęcać na ich pielęgnację, zaproponują najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx