Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Polacy w seria a – jak spisali się rodacy w sezonie 2022/2023?

Polacy stanowią silne wsparcie włoskiej ligi futbolowej. Umiejętności Polaków doceniają selekcjonerzy na całym świecie, a ich liczba w serie a stale rośnie. Kilkoro zawodników zasłużyło na szczególną uwagę i docenienie po sezonie 2022/2023. Którzy polscy piłkarze podbijają serie a? Chętnie podpowiemy! 

Polscy piłkarze serie a 22/23 – największe gwiazdy sezonu

Postacią, którą należy uhonorować jest z pewnością Piotr Zieliński, grający w SSC Napoli. Sezon 2022/2023 okazał się dla Napoli bardzo owocny, po ponad 30 latach zespół ponownie zdobył tytuł mistrza Włoch. Udział Piotra Zielińskiego okazał się nieoceniony. W sezonie Polak rozegrał 37 spotkań, inkasując 3 trafienia i aż 9 asyst. Zieliński spotkał się z niemałym uznaniem włoskich kibiców, a na jego cześć powstał ogromny mural, obok którego trudno przejść obojętnie. Wspaniały sezon w drużynie Juventus Turyn zaliczył również najpopularniejszy polski bramkarz – Wojciech Szczęsny. Juventus co prawda wylądował dopiero na 7 lokacie w tabeli ligowej serie a, jednak Polak wielokrotnie uratował zespół z opresji. Szczęsny rozegrał 28 spotkań, a 15 spośród nich zakończył czystym kontem. Kolejną gwiazdą Napoli okazał się dość nieoczekiwanie Bartosz Bereszyński. W wyniku wypożyczenia trafił on z Sampdorii do Napolu, dzięki czemu poczuł słodki smak ligowego zwycięstwa. 

Polacy w serie a – ulubieńcy włoskich kibiców 

Niebywałym ulubieńcem włoskich kibiców jest Arkadiusz Milik, zasilający szeregi drużyny Juventus Turyn. Milik rozegrał 27 spotkań, strzelając 7 goli. Tabela ligowa nie okazała się przychylna dla piłkarzy z Turynu, jednak sam piłkarz zaprezentował się bardzo pozytywnie. Niewątpliwym wsparciem dla zespołu AS Roma okazał się w ubiegłym sezonie Nicola Zalewski. Młody zawodnik zyskał duży kredyt zaufania u Jose Mourinho, który wysłał zawodnika na murawę aż 33 razy w sezonie. Zalewski zainkasował 2 trafienia oraz jedną asystę. Na nobilitację zasługuje kolejny polski golkiper – Bartłomiej Drągowski. Polak pochodzący z Białegostoku, zasilający szeregi Spezji popisywał się skutecznymi obronami, co jednak nie uchroniło drużyny przed spadkiem. Nie sposób pominąć polskiego wkładu w rozwój serie a takich piłkarzy jak: Sebastan Walukiewicz (Empoli), Krzysztof Piątek (Salernitana) czy Szymon Żurowski (Spezia). 

Włoska liga serie a to częsta destynacja polskich zawodników. Polacy w serii a cieszą się uznaniem u selekcjonerów, a ich wkład ma ogromne znaczenie dla losów całej ligi. Zakłada się, że zaufanie, jakim cieszą się polscy piłkarze, będzie jedynie rosnąć z biegiem czasu, a kibice zyskają więcej powodów, aby śledzić włoską ligę. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx