Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Skup samochodów powypadkowych – od wyceny do finalizacji transakcji

W zdecydowanej większości przypadków pojazdy po wypadkach nie nadają się do dalszego użytku, a ich naprawa bywa wysoce nieopłacalna. Uczestnicy kolizji muszą sobie więc poradzić z utylizacją niezdatnego do prowadzenia auta, co kieruje ich kroki do najbliższego skupu samochodów uszkodzonych. Jakich formalności należy się spodziewać? Ile etapów obejmuje cała transakcja? Spieszymy z wyjaśnieniem.

1. Wycena auta

Kiedy uda się już wybrać odpowiednią firmę, należy skontaktować się z nią w celu umówienia wizyty na oględziny pojazdu. Po wstępnej rozmowie telefonicznej pracownicy szrotu oszacują kwotę, jaką będzie można otrzymać za samochód, jednak dla uściślenia warunków sprzedaży przybędą na miejsce osobiście w towarzystwie rzeczoznawcy. Specjalista ten dokona oceny stanu technicznego oraz stopnia uszkodzeń mechanicznych, przygotowując wycenę.

2. Negocjacja kwoty

Jeżeli przedstawiona przez skup aut powypadkowych propozycja nie spełnia naszych oczekiwań finansowych można albo podjąć się negocjowania ceny, albo też spróbować zwrócić się do innego szrotu, licząc na bardziej satysfakcjonujące warunki. W praktyce najczęściej bywa tak, że różnice w kwotach są bardzo niewielkie. Dlaczego? Ponieważ rzeczoznawcy dokonują wyceny na bazie ściśle określonych kryteriów, co sprawia, że siłą rzeczy finalna kwota wynika ze stanu faktycznego – marki i modelu samochodu, rocznika, stanu licznika, kraju pochodzenia, a co najważniejsze stopnia uszkodzenia pojazdu w wypadku.

3. Podpisanie umowy kupna-sprzedaży

Po ustaleniu ostatecznej ceny oraz sposobu rozliczenia (przelew na konto lub płatność gotówką) nadchodzi moment dopełnienia niezbędnych formalności. Przed złożeniem podpisu warto dokładnie zapoznać się z przygotowaną umową, aby mieć pewność, że wszystkie ustalenia między stronami się zgadzają. Na tym etapie koniecznie będzie okazanie dokumentu tożsamości, a w przypadku kiedy samochód jest zarejestrowany na więcej osób również pełnomocnictwa podpisanego przez pozostałych właścicieli. Oprócz tego należy mieć ze sobą dowód rejestracyjny, kartę pojazdu (o ile została wydana), OC, a także zestaw kluczy.

Mieszkańcy Łodzi i okolicznych miejscowości mogą z powodzeniem skorzystać z oferty szeregu skupów aut uszkodzonych. Profesjonalna, a zarazem ekspresowa wycena, korzystne warunki współpracy oraz minimum formalności sprawiają, że nietrudno znaleźć odpowiedni skup samochodów powypadkowych, spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Źródło: https://skupsamochodowlodz.com.pl

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx