Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Kitesurfing a zdrowie – jakie korzyści zdrowotne przynosi surfowanie

O korzyściach zdrowotnych uprawiania sportu wiadomo już od wieków. Nie inaczej jest w przypadku kitesurfingu. Ten wyjątkowy sport wodny, polegający na ślizgu po wodzie z latawcem łączy ze sobą elementy wielu dyscyplin i angażuje mięśnie całego ciała, jednak płynące z jego uprawiania zalety nie kończą się na aspektach fizycznych. Jaki wpływ na zdrowie ma kitesurfing?

Kitesurfing a poprawa kondycji fizycznej…

Kitesurfing angażuje wiele różnych grup mięśni – oprócz pleców, ramion czy rąk pracują również nogi, brzuch i pośladki. Jest to sport aerobowy, dlatego ma również pozytywny wpływ na układ krążenia i kondycję sercowo-naczyniową. Podczas pływania całe ciało jest wzmacniane, poprawia się także koordynacja psychoruchowa. Ślizg na wodzie wymaga bowiem od ridera dobrego wyczucia ciała i umiejętności utrzymania się na desce, co w miarę ćwiczeń poprawia równowagę. Warto pamiętać, że aby postępy w nauce były widoczne, należy wyposażyć się w dopasowany do siebie sprzęt (https://surfpeople.pl/wypozyczalnia-kitesurfing/).

Pływanie na desce z latawcem to również idealny sposób na zrzucenie wagi. Kitesurfing to intensywny sport, którego uprawianie pomaga w redukcji masy ciała – podczas godzinnego ślizgu i w zależności od organizmu można spalić od 300 do nawet 1000 kalorii. Regularna nauka pod okiem doświadczonych instruktorów (https://surfpeople.pl/kitesurfing-nauka/) z pewnością pozytywnie wpłynie na sylwetkę, a przy tym dostarczy wiele wrażeń!

… i kondycji psychicznej

Korzyści płynące z kitesurfingu dotyczą nie tylko zdrowia fizycznego. Sport ma również zbawienny wpływ na psychikę – podobnie jak inne sporty uprawiane na świeżym powietrzu, pomaga w redukcji stresu, sprzyja wydzielaniu hormonów szczęścia, co przekłada się na lepsze samopoczucie. Dodatkowo, dyscyplina ta wymaga wytrwałości i samozaparcia oraz cierpliwości. Niebagatelne znaczenie mają również relacje nawiązywane podczas kursów czy wspólnych wyjazdów. Ludzi z pasją do Kite’a znajdziesz między innymi w szkole Surf People (https://surfpeople.pl/szkola-kitesurfingu/) – wykwalifikowana kadra od lat mająca styczność z deską i latawcem sprawią, że również zakochasz się w tym sporcie.

Przygodę z kite’em warto rozpocząć (i kontynuować!) w szkole kitesurfingowej – takiej jak Surf People. Ich wieloletnie doświadczenie oraz idealna lokalizacja sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc do nauki. Warto postawić na miejsca, w których sport łączy się z pasją.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx