Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Domek na wynajem: prostota czy luksus? Wybierz idealny na swój wypoczynek!

Czy choć przez chwilę przeszło Ci przez myśl, żeby uciec od zgiełku miasta, codziennych obowiązków, stresu i zaszyć się gdzieś pośród malowniczej przyrody? Jeśli tak, to wynajem uroczych domków jest na to doskonałym sposobem.

W ostatnich latach wynajem domków stał się niezwykle popularny zarówno wśród rodzin, par, jak i grup przyjaciół szukających unikalnych doświadczeń podczas wyjazdu. Z tego powodu oferta tego typu obiektów jest coraz szersza, od prostych letniskowych domków po luksusowe glampingi i wille.

Dlaczego coraz więcej osób wybiera wynajem domków nad tradycyjnymi hotelami? Powody są wielorakie, ale najczęstszym z nich jest to, że domek na wynajem oferuje wyjątkową mieszankę komfortu, prywatności i bliskości z naturą, której nie znajdziemy nigdzie indziej. Jeśli zatem chcecie poznać najciekawsze propozycje, to czytajcie dalej.

Fot. Masuria Lakehouse

Letniskowy lub całoroczny domek na wynajem

Oba rodzaje domków znajdziecie w całej Polsce. Nad morzem, w górach, nad jeziorami, w lasach i na wsiach. Różnica pomiędzy jednym, a drugim jest taka, że domek letniskowy to przeważnie ten, który dostępny jest tylko latem. Dlaczego? Ponieważ przeważnie buduje się je z lżejszych materiałów, np. z drewna. Przeważnie nie posiadają też ogrzewania. Zupełnie odwrotnie jest z domkami całorocznymi, dzięki czemu możecie korzystać z nich zarówno latem, jak i zimą. Spora grupa obiektów posiada obecnie saunę, jacuzzi lub gorącą balię, dzięki czemu zimowe pobyty są jeszcze przyjemniejsze.

Wśród ciekawszych propozycji domków na wynajem znajdziecie np. lustrzany domek, przez który możecie obserwować przyrodę pozostając niezauważonym, alpejski domek, szwedzką stodołę, 120-letni i 100-letni domek z historią, a także domek przerobiony z drewnianego wozu czy eco-domki. Wszystkie te obiekty dostępne są na AlohaCamp.

Nietypowe domki na wynajem

Coraz więcej pojawia się też nietypowych domków na wynajem. Podobnie jak te wymienione w poprzednim paragrafie, są również ciekawe i wyjątkowe. Pierwsze z nich to domki na drzewie. Są popularne na całym świecie i znajdziecie je w różnych lokalizacjach. Przykładami są lasy, parki narodowe, obszary wiejskie czy przybrzeżne regiony. To idealna opcja dla Was, jeśli pragniecie unikalnych wakacji i ucieczki od codzienności, wprowadzającą w świat magicznego współżycia z przyrodą.

Domki zazwyczaj znajdują się na pewnej wysokości nad ziemią, a konkretniej pomiędzy gałęziami drzew, co zapewnia przepiękne widoki na otaczający krajobraz. Nie obawiajcie się jednak o komfort, czy bezpieczeństwo. Konstrukcje są solidne, a wnętrza dopracowane na „ostatni guzik”.

Jeśli jednak macie problem z wysokością, to może zainteresuje Was domek na wodzie. Jest to specjalny rodzaj domku, który jest zlokalizowany na wodzie, zazwyczaj na jeziorach, rzekach, zbiornikach wodnych lub nawet na morzu. Jest to nietypowy, ale fascynujący sposób na nocleg, który oferuje wyjątkowe doświadczenia mieszkania na wodzie.

Domek na wodzie jest zazwyczaj podparty za pomocą specjalnych pływaków lub podpór, które utrzymują go na powierzchni wody. Dzięki nim domki na wodzie mogą pływać, a niektóre z nich są mobilne i mogą przemieszczać się po wodzie.

Glamping, czyli nowoczesna odsłona wyjazdów

Skoro przywołaliśmy już domki na drzewie oraz na wodzie, to nie sposób nie wspomnieć o całej najnowszej formie podróżowania czyli glampingu. Glamping łączy w sobie dwa słowa: „glamour” (blask) i „camping” (kemping). Jest to luksusowa forma kempingu, która oferuje komfort i wygodę charakterystyczną dla najlepszych hoteli, jednocześnie zachowując bliski kontakt z naturą.

Oprócz wspomnianych dwóch nietypowych rodzajach domków na wynajem, glamping to także namioty sferyczne, jurty, namioty safari lub tipi oraz tiny-houses. Glampingowe miejsca są często projektowane w zgodzie z lokalnym stylem i kulturą, co dodaje autentyczności i unikalnego charakteru pobytowi. Na wyposażeniu tego typu obiektów znajdziecie wygodne łóżka, stylowe meble, łazienki z ciepłą wodą, klimatyzację lub ogrzewanie, a niekiedy nawet prywatne jacuzzi.

To doskonały sposób na oderwanie się od codzienności i nacieszenie się chwilami w niezwykłym otoczeniu, nie rezygnując jednocześnie z wygody.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx