Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Digitalizacja dokumentów – przyszłość Twojego biznesu

W erze cyfryzacji coraz więcej firm decyduje się na digitalizację dokumentów. To proces przekształcania papierowych pism w wersję elektroniczną, który pozwala na bardziej efektywne zarządzanie nimi. Dzięki systemowi Infinite OCR uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich plików w wersji cyfrowej w jednym miejscu.

Proces digitalizacji dokumentów

Proces digitalizacji dokumentów składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest zeskanowanie ich i przekształcenie w wersję cyfrową. Następnie dane są zapisywane w oprogramowaniu do zarządzania dokumentami, co umożliwia łatwe i szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji.

Ważny etap stanowi również zabezpieczenie treści przed nieuprawnionym dostępem. W tym celu stosuje się różne metody, np. hasła, szyfrowanie albo biometryczne metody uwierzytelniania.

Infinite OCR to także narzędzie służące do rozpoznawania danych z zeskanowanych dokumentów. Przetwarza ono papierowe dokumenty w wersję elektroniczną oraz rozpoznaje dane przy użyciu technologii OCR, a następnie przenosi je do oprogramowania księgowego, HR lub dowolnego ERP. Istnieje też możliwość podglądu plików.

Korzyści elektronicznej formy dokumentów

Zalety digitalizacji dokumentów obejmują m.in. zwiększenie efektywności procesu zarządzania nimi. Dzięki temu, że dokumenty mają postać cyfrową, znalezienie potrzebnych informacji okazuje się łatwiejsze i szybsze. Oprócz tego proces ten pozwala również na poprawę bezpieczeństwa danych. Zabezpieczenia cyfrowe są zazwyczaj lepsze niż fizyczne, a w razie awarii systemu kopie zapasowe jest łatwiej przywrócić niż papierowe dokumenty. 

Kolejną korzyść wynikającą z omawianego procesu stanowi zmniejszenie kosztów związanych z przechowywaniem dokumentów. Wersje cyfrowe dokumentów zajmują mniej miejsca niż fizyczne pisma, co umożliwia zmniejszenie kosztów związanych z przechowywaniem dokumentów.

Reasumując, do najistotniejszych korzyści zastosowania Infinite OCR należą:

  • skrócony czas przetwarzania i wysyłki dokumentów, a także czas odczytu i skanowania,
  • efektywne zarządzanie dokumentami,
  • wzrost bezpieczeństwa dokumentów,
  • redukcja kosztów,
  • eliminacja błędów wynikających z ręcznego wprowadzania danych,
  • szybki dostęp do informacji,
  • większa efektywność i wydajność pracy zespołu.

Co więcej, przedstawione wsparcie techniczne znajduje szerokie zastosowanie w wielu obszarach, takich jak HR, poprzez cyfryzację teczek pracowników, w biurach rachunkowych czy firmach, które zajmują się procesowaniem nie tylko faktur, lecz także zamówień.

Przyszłość zarządzania dokumentami

Digitalizacja dokumentów to przyszłość w zarządzaniu pismami firmowymi. Wraz z rozwojem technologii oprogramowanie do zarządzania danymi staje się coraz bardziej zaawansowane i umożliwia lepsze zarządzanie. Dzięki cyfryzacji firma może zwiększyć efektywność procesu zarządzania dokumentami, zmniejszyć koszty związane z ich przechowywaniem oraz poprawić bezpieczeństwo danych.  Co istotne, forma danych pozwala na zaimplementowanie ich do dowolnych systemów klienta.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx