Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

W jakie narzędzia do modelowania powinien się zaopatrzyć cukiernik?

Wiele osób zastanawia się, jakie narzędzia do modelowania powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego cukiernika. Jakie akcesoria wykorzystywane są przez profesjonalistów, a które sprawdzą się również w rękach amatorów? W co rzeczywiście warto się zaopatrzyć?

Do czego w ogóle potrzebne są narzędzia do modelowania?

Wiadomo, że dobry tort musi nie tylko świetnie smakować, ale i doskonale się prezentować. Aby tak było, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia do modelowania.

Współczesne torty w dużej mierze różnią się od tych, które dawniej dostępne były w cukierniach. Dzisiaj są to coraz częściej małe dzieła sztuki, które się podziwia, a dopiero potem zjada. Ich przygotowanie wymaga oczywiście dużych nakładów pracy. Najtrudniejszym etapem jest często właśnie dekorowanie. Na szczęście z pomocą przychodzą w tym przypadku różnego rodzaju narzędzia do modelowania np. cake-land.pl/pl/c/SZPATULKI-DO-MODELOWANIA/149. Z ich pomocą ozdobienie tortu staje się o wiele łatwiejsze. W jakie akcesoria rzeczywiście warto zainwestować?

Szpatułki i radełka – podstawowe narzędzia do modelowania

Osoby, które na co dzień pracują z dekoracjami z masy cukrowej, wiedzą doskonale, że w tym przypadku konieczne są specjalne narzędzia. Warto od razu zaopatrzyć się w cały zestaw akcesoriów składający się m.in. z radełka, nożyka i patyczka z kulistym zakończeniem. Doskonale nadaje się do wycinania ozdób, formowania dekoracji itd.

Doświadczony cukiernik, który ma do dyspozycji takie narzędzia do modelowania, jest w stanie wyczarować niezwykle efektowne dekoracje. Szpatułki i radełka służą przede wszystkim do tworzenia ozdób w plastycznych masach cukierniczych np. masie cukrowej i marcepanu. Przychodzą z pomocą podczas robienia figurek czy cukrowych kwiatów na tort.

W jakie inne narzędzia do modelowania warto się zaopatrzyć?

Zacząć warto od mało jeszcze popularnych gąbek do modelowania, które pozwalają na wyczarowanie naprawdę wyjątkowych dekoracji np. cukrowych kwiatów. Na wyposażeniu cukiernika muszą się też znaleźć specjalne pędzle. Służą do ozdabiania wypieków przy pomocy lukru królewskiego lub barwników pudrowych. Często sprzedawane są w większych zestawach. Ciekawą propozycją są dekoracyjne wałki do ciast. Trudno wyobrazić sobie pracę cukiernika bez różnego rodzaju pacek, wsporników i przekładek na tort. Są one nieocenione podczas tworzenia wypieków piętrowych, które nierozerwalnie kojarzą się z weselami i innymi hucznymi imprezami.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx