Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Naturalne kosmetyki do makijażu i ich największe zalety

Naturalne kosmetyki cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Dotyczy to także kosmetyków do makijażu. Są one przyjazne dla skóry i ją jednocześnie pielęgnują. Dobra informacja jest taka, że wielu producentów stawia dzisiaj właśnie na produkty tego rodzaju. Co warto wiedzieć na ich temat?

Czym cechują się naturalne kosmetyki do makijażu?

Przyjąć należy, że naturalne kosmetyki do makijażu to kosmetyki stworzone w zgodzie z naturą. Opierają się one w większości na składnikach pochodzenia naturalnego. Zawierają przede wszystkim oleje, minerały (kosmetyki do makijażu), ekstrakty roślinne, niewielką ilość konserwantów i naturalne kompozycje zapachowe.  By uzyskać francuski certyfikat ekologiczności COSMEBIO muszą one zawierać minimum 95% składników pochodzenia naturalnego (https://www.cosmebio.org/en/).  

W sklepach spotkać się można niekiedy z kosmetykami organicznymi. Co to oznacza? Powinny być one produkowane bez udziału pestycydów, sztucznych nawozów itd. Przyznaje się im specjalne certyfikaty  SOIL ASSOCIATION. Kosmetyki organiczne oznaczane są nazwą „Organic Standard” i zawierać muszą co najmniej 95% surowców organicznych.

Kosmetyki wegańskie nie mogą oczywiście zawierać składników odzwierzęcych np. pszczelego wosku czy włókna jedwabiu. Produkty mineralne z kolei zawierają przede wszystkim zmikronizowane minerały i składniki roślinne np. mikę, tlenek cynku, glinki czy dwutlenek tytanu. Sporą ofertę naturalnych kosmetyków do makijażu można znaleźć w sklepie internetowym https://kierunek-natura.pl/pol_m_Makijaz-2266.html.

Naturalne kosmetyki do makijażu upiększają i pielęgnują jednocześnie

Naturalne kosmetyki do makijażu są kosmetykami wielofunkcyjnymi. Nie tylko upiększają, ale i nadają skórze promienny wygląd. Maskują niedoskonałości i pielęgnują cerę. Tym różnią się od tradycyjnych kosmetyków do makijażu. Sprawiają, że skóra zyskuje promienny wygląd, staje się nawilżona i dobrze odżywiona.

Czasem spotkać się można z zarzutem, że kosmetyki naturalne mają krótki termin ważności. W praktyce zawierają specjalnie skomponowane konserwanty, które mogą być stosowane w kosmetykach naturalnych i wciąż są skuteczne. Na ogół stosować je można przez 12 miesięcy od momentu otwarcia, ale są od tej reguły pewne wyjątki. Niektóre kobiety uważają, że naturalne kosmetyki do makijażu nadają się jedynie do wykonywania codziennego, delikatnego make-upu. Nie jest to oczywiście prawda. Na rynku obecne są kosmetyki naturalne, które posiadają intensywną pigmentację. Można ją dostosować do własnych potrzeb, w zależności od efektu, który chce się osiągnąć. Są to różnego rodzaju cienie do powiek,  kredki do oczu, kosmetyki do konturowania (róże, rozświetlacze, bronzery) czy szminki. Wcale nie dają one słabszego efektu niż standardowe kosmetyki kolorowe.  Dlatego naturalne produkty do makijażu sprawdzają się doskonale przy wielu okazjach.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx