Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Czy zasłony nadal są modne? Sprawdź, jak kształtują się aktualne trendy

Trendy panujące we wnętrzach podlegają nieustannej ewolucji. Tym samym to, co kiedyś było hitem, obecnie może być już passe. Są jednak również pewne elementy uznawane za ponadczasowe. Ich obecność jest więc pożądana niezależnie od tego, jak kształtuje się moda. Jeden z nich jest zapewne doskonale Ci znany. Chodzi oczywiście o zasłony, które nieustannie królują we wnętrzach. Wbrew pozorom jest to nie tylko zasługa ich funkcjonalności. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, to przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł. Wyjaśnimy w nim, dlaczego te tekstylia okienne są cennym narzędziem aranżacyjnym. Na koniec odpowiemy również na pytanie o to, jakie zasłony są modne w 2023 roku.

Zasłony a obowiązujące trendy wnętrzarskie – dlaczego element ten nadal króluje we wnętrzach?

Trendy wnętrzarskie ciągle się zmieniają. W rezultacie popularne niegdyś rozwiązania stają się przestarzałe. Nie dotyczy to jednak zasłon, które nieustannie pojawiają się w aranżacjach. Zapewne część osób ceni je ze względu na ich funkcjonalność. Z ich pomocą można m.in. kontrolować ilość światła wpadającego do wnętrza, czy też zapewnić sobie odrobinę prywatności, przysłaniając widok z zewnątrz. Okazuje się jednak, że mają one jeszcze jedną bardzo dużą zaletę, a mianowicie ogromną wartość dekoracyjną.

Zasłony znakomicie uzupełniają niemal każdą aranżację – zarówno klasyczną, jak i nowoczesną. Wszystko ze względu na bogaty wybór różnorodnych wzorów, tekstur, kolorów, a nawet materiałów. Pozwala to na dopasowanie produktu do stylu wnętrza i własnych preferencji. Jednocześnie, z tego samego powodu, zasłony to doskonały sposób na to, by nadać przestrzeni wyjątkowy charakter i uczynić ją znacznie bardziej oryginalną. Decydując się na zasłony, sprawisz również, że wnętrze zyska na przytulności.

Jakie zasłony są modne w 2023 roku?

Chcesz wprowadzić do wnętrza modne zasłony? Sprawdź więc, jak w roku 2023 kształtują się trendy w tym zakresie.

Otóż aranżacje nadal skupiają się na minimalizmie. Tym samym mniej znaczy więcej, a wśród zasłon absolutnym hitem są modele proste i jednolite. Jeśli zaś chodzi o tkaniny, to przeważa zwłaszcza gruby i ciężki materiał, który nie przepuszcza światła. Jest on bardzo elegancki, a do tego skutecznie zaciemnia pomieszczenie. Wprowadza więc do wnętrza odrobinę luksusu. Pożądane są także lekkie i jasne zasłony zgodne ze stylistyką boho.

Nie są to jednak jedyne opcje. Zasłony to przecież bardzo skuteczny sposób na urozmaicenie wnętrza. Nie bój się więc sięgać również po wzory. Za modne uważane są motywy roślinne oraz geometryczne, które prezentują się naprawdę efektownie.

Czy wśród wymienionych wyżej rozwiązań znalazłeś takie, które idealnie współgra z Twoją aranżacją? Zajrzyj więc na stronę e-sklepu szalonepromocje.pl. Znajdziesz na niej bogaty wybór zasłon wpisujących się w aktualne trendy wnętrzarskie. Co najważniejsze, występują one w doskonałej jakości i przystępnej cenie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx