Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Kompletny przewodnik po wózkach spacerowych – wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Każdy rodzic prędzej czy później stanie przed decyzją o zakupie wózka spacerowego. Warto wówczas wiedzieć, czym się kierować. To właśnie dlatego stworzyliśmy ten przewodnik. Po przeanalizowaniu jego treści będziesz wiedzieć, co jest szczególnie ważne. Pozwoli Ci to nie tylko wyodrębnić produkt, który przyciąga uwagę pod względem walorów wizualnych. Wybrany przez Ciebie wózek okaże się przede wszystkim funkcjonalny. Przełoży się to na komfort i bezpieczeństwo Twojego szkraba podczas spacerów. Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybierać wózki spacerowe.

Kiedy nadchodzi czas na wózek spacerowy?

Twój maluch jest coraz ciekawszy otaczającego go świata? Zapewne więc niechętnie korzysta z gondoli, która niestety mocno ogranicza widoczność. Czy zatem już czas na przesiadkę do spacerówki? Sprawdźmy!

Kiedy możesz sięgnąć po wózek spacerowy? Większość producentów zaleca je od 6 miesiąca życia. Należy jednak wiedzieć, że jest to kwestia mocno indywidualna, gdyż zależy od etapu rozwoju danego dziecka. Nie ma jednak co się spieszyć. Twój maluch musi przede wszystkim samodzielnie siedzieć. W przeciwnym razie przesiadka w spacerówkę negatywnie wpłynie na jego kręgosłup. Wyjątek stanowią jedynie spacerówki produkowane dla dzieci od pierwszych chwil życia. Znajdziesz je np. tutaj – https://zunzun.pl/wozki_dzieciece. Mają one możliwość rozłożenia do kąta 180 stopni.

Niewskazane jest również odkładanie zmiany wózka w nieskończoność. W pewnym momencie gondola również stanie się niebezpieczna. Nie ma ona przecież pasów bezpieczeństwa, więc siadające i ruchliwe dziecko łatwo może z niej wypaść. Jako rodzic zapewne sam najlepiej ocenisz, czy nadszedł już czas na zmianę.

Wózki spacerowe – co jest ważne przy ich zakupie?

Na rynku znajdziesz różnorodne wózki spacerowe. Wybór właściwego modelu może zatem przyprawiać o zawrót głowy. Zapewne chcesz, aby produkt był lekki, poręczny i przede wszystkim wygodny oraz bezpieczny dla dziecka. Jak to osiągnąć? Zwracając uwagę na kilka istotnych aspektów, do których należą:

rodzaj wózka – wózek wielofunkcyjny czy parasolka? Który z nich wybrać? Pierwsza opcja kupowana jest zazwyczaj wraz z gondolą. Wydaje się kusząca, gdyż w jednym produkcie masz aż dwa wózki, które możesz wpiąć w jeden stelaż. Warto jednak wiedzieć, że takie rozwiązanie jest dużo cięższe i większe. Może to być przeszkodą, jeśli w grę wchodzi mobilność. To właśnie dlatego wielu rodziców mimo wszystko decyduje się na wózek typu parasolka, który jest po prostu lżejszy;

maksymalne obciążenie – świadczy o tym, jak długo wózek będzie Ci służyć. Weź pod uwagę wagę dziecka. Jeśli lubisz podczas spaceru robić zakupy, ważny może być również udźwig dolnej półki;

regulacja oparcia – najlepsze wózki to te z regulacją oparcia. Dają one możliwość rozłożenia, jeśli dziecko zaśnie podczas spaceru. Dzięki temu masz pewność, że znajdzie się w wygodnej pozycji;

podnóżek – jego obecność sprawi, że maluch, kiedy podrośnie, nie będzie szurał butami po ziemi;

pasy bezpieczeństwa – najbezpieczniejsze są pasy 5-punktowe. Dla najmłodszych wybierz wersję z dodatkowym pałąkiem, który chroni przed wypadnięciem dziecka;

waga wózka – zapewne chcesz, aby wózek był jak najlżejszy. Nie zawsze jest to jednak najważniejsze. Weź pod uwagę to, że im lżejszy produkt, tym mniejsze są jego możliwości. Jak więc widzisz, wózki spacerowe występują w naprawdę wielu wariantach. Ważne, aby wybrać ten, który najlepiej wpisuje się w Wasze potrzeby i oczekiwania.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx