Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Rower trójkołowy elektryczny – komu się przyda?

Urządzenia z napędem elektrycznymn tj. rowery elektryczne, znacznie ułatwiają nam życie. Gdy w grę wchodzi natomiast konieczność stabilizacji kręgosłupa, konieczność, aby oszczędzać nasze mięśnie, zmęczone chorobami tj. stwardnienie rozsiane, czy po prostu pragniemy, aby osoba niepełnosprawna mogła spędzać czas na świeżym powietrzu, to może nam się przydać rower trójkołowy, należący do rowerów elektrycznych. Czym są rowery trójkołowe elektryczne? Dla kogo są przeznaczone? Jakie są ich zalety?

rower trójkołowy z napędem

Szczególny rower rehabilitacyjny czyli elektryczne rowery trójkołowe

W sytuacji ograniczenia ruchowego, jaką mają osoby starsze czy niepełnosprawne, przydają się różnego rodzaju rozwiązania, oferujące polepszenie sytuacji bytowej takiej osoby, aby z łatwością mogła się ona poruszać np. w trudnym terenie. Wszelkiego rodzaju maszyny tj rowery np. rowery trójkołowe to urządzenia, do których prowadzenia nie trzeba mieć szczególnych umiejętności.

Warto pamiętać, że rowery trójkołowe elektryczne, mają koła, kierownicę i silnik, wyposażony w napęd elektryczny, co sprawia, że umożliwia nam efektywne poruszanie się w niemal każdym terenie.

Zastosowanie roweru trójkołowego

Szczególne rowery trójkołowe ze wspomaganiem mają szerokie zastosowanie. Przede wszystkim przeznaczone są dla osób starszych czy osoby niepełnosprawnej, która posiada dolegliwości aparatu ruchu, ma trudność z utrzymaniem równowagi, trudności w przemieszczaniu się na długie dystanse, osoby, która szybko się męczy.

Taki rower daje okazję do zażywania ruchu w komfortowych i dogodnych warunkach, polepsza samopoczucie chorego, zwiększa jego kondycję.

Jeśli chory cierpi na schorzenia kręgosłupa, układu ruchu lub kończyn – na rowerze może ćwiczyć dolne partie ciała, stabilizować kręgosłup i poprawić cyrkulację powietrza przez regulację oddechu.

Zalety konstrukcji tj. rower rehabilitacyjny

Prócz wymienionych już powyżej niektórych zalet w rowerze elektrycznym rehabilitacyjnym, są również inne.

Co ważne, nie ma konieczności wnoszenia roweru do domu, możesz go bezproblemowo trzymać, gdzie chcesz. Specjalny system montowania baterii w takich rowerach, zapewnia bezpieczeństwo jazdy.

Rower elektryczny jest łatwy w obsłudze, a ładowanie baterii jest proste i możliwe w domu. Rower daje łatwość przemieszczania się, nie trzeba wkładać wielu sił w jego prowadzenie czy sterowanie, a jeśli wybierzesz model z regulacja prędkości – tym lepiej.

Rower trójkołowy to także duża stabilność, a także wysoka jakoś wykonania. Aby prowadzić taki rower nie trzeba balansować ciałem, wystarczy ruszać kierownicą.

Taki rower stanowi wybawienie i stanowi duże ułatwienie dla osoby ograniczonej ruchowo, a także jej opiekuna.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx